Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Jak poradzić sobie z włamywaczami?

6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 766 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:24

Duże przeszklenia a włamywacze - jak radzicie sobie z ta kwestia? Wiele projektów teraz ma dużo okien do ziemi (nasz również) i mój mąż nie może przeżyć tego, ze bardzo łatwo się przez nie włamać, alarm to dla niego nie argument bo fakt ze nie zawsze działa/dobry włamywacz sobie poradzi/przyjedziesz już po fakcie. Myślałam o oknach z szybami wzmacnianymi, natomiast robi się z tego koszt 15 tysięcy wyższy wiec niestety ciężko. Jak to u Was wyglada?

#2 ivojim

ivojim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 290 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 10:44

Nie widzę związku między wielkością okna a łatwością włamania. Przez każde jednakowo da się wejść. Wynosić można już drzwiami. Widziałem włamanie przez ścianę 40 cm z cegły pełnej (w oknach były kraty więc pod oknem weszli).
Możecie zrobić okna nieotwierane na parterze a tylko drzwi tarasowe otwierane. Taniej wyjdzie.
Polecam również zerknąć sobie tutaj:

W sklepie dobierzecie odpowiedni system alarmowy: monitoring albo czujki. 

#3 miiisiek

miiisiek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 56 postów

Napisano 05 luty 2021 - 15:58

My swego czasu po prostu kupiliśmy dużego psa .

#4 barakuda

barakuda

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 97 postów

Napisano 27 luty 2021 - 18:47

Porozmawiaj ze sprzedawcami okien i drzwi, ponieważ obecnie jest wiele rozwiązań, które potrafią skutecznie utrudnić złodziejom włamanie się i kradzież. Skontaktuj się np. z krakowskim Kenbudem. Ponadto w ubezpieczeniu domu masz również ochronę antywłamaniową ;)

#5 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 01 marzec 2021 - 08:13

Alarmy nie zawsze są skuteczne, też jestem zdania, że najlepsza ochrona domu to duży i groźnie wyglądający pies :D

#6 Sławek0080

Sławek0080

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 30 postów

Napisano 10 marzec 2021 - 13:26

Ale np. monitoring strefy wejścia, który można podejrzeć na komórce to już całkiem niezły pomysł. Takie opcje są dostępne np. w drzwiach aluminiowych Schuco. Można w nie wbudowywać inteligentne moduły z funkcją np. czytnika linii papilarnych, klawiatury do wpisywania kodów, numeru domu czy właśnie kamery. Widziałem takie w ofercie firmy AL-Tech, producenta stolarki aluminiowej w systemach Schuco. Bardzo kreatywne rozwiązanie, warto sprawdzić: https://altech-aluminium.pl/

#7 pepke

pepke

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 564 postów

Napisano 02 czerwiec 2021 - 13:41

System alarmowy. Plus dodatkowo monitoring. Nie jestem osobiście przekonany natomiast do firm ochroniarskich. W teorii wyglada to ciekawie, taka usługa droga nie jest. Jednak w praktyce zanim taka firma przyjedzie, potencjalny włamywacz będzie w stanie obrobić nasz dom 3 razy.

Wybór systemu alarmowego zależy od naszych potrzeb:

https://atrakcjepogo...bezpieczenstwo/

Od siebie polecam tę stronę. Jest tutaj opisane, czym kierować się przy wyborze takiego systemu. 

Celem życia jest rozwój własnej indywidualności

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych