Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Smart Kid Belt

adapter pasa przewóz dziecka

10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jacek90

Jacek90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 28 grudzień 2020 - 18:14

Na rynku są fani i przeciwnicy tego rozwiązania. Właściwie jak każdego. Ja osobiście uważam, że ma racje bytu i są zastosowania, gdzie nie da się inaczej. Prosty przykład który mam w rodzinie: rodzina 2+3 z samochodem typu Punto. Na tylnej kanapie 3 foteliki nie do pomieszczenia. Tez tak myślicie?

#2 Zuzanka

Zuzanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 65 postów

Napisano 29 grudzień 2020 - 19:00

Dokładnie zgadzam się z Tobą. Przy trójce dzieci jest naprawdę ciężko to okiełznać logistycznie. Ja jeszcze nie wyobrażam sobie podróżowania samolotem i zabrania ze sobą fotelika by móc dziecko przewozić bezpiecznie w wypożyczonym aucie. Mając tą alternatywę w bagażu podręcznym jest znacznie łatwiej i taniej.

#3 Jacek90

Jacek90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 04 styczeń 2021 - 13:09

Dokładnie zgadzam się z Tobą. Przy trójce dzieci jest naprawdę ciężko to okiełznać logistycznie. Ja jeszcze nie wyobrażam sobie podróżowania samolotem i zabrania ze sobą fotelika by móc dziecko przewozić bezpiecznie w wypożyczonym aucie. Mając tą alternatywę w bagażu podręcznym jest znacznie łatwiej i taniej.

Też fakt. Ciężko czasami w podróży z fotelikiem. Nawet jak jesteś w kraju. Często nawet taksówkarze nie mają żadnego dodatkowego wyposażenia dla dziecka i jak nie masz swojego, to przewozisz bez żadnego zabezpieczenia. Prawnie niby dopuszczalne ale logika podpowiada, że coś jest nie tak. Taki pas zawsze ze sobą weźmiesz i zawsze spisze się w dobry sposób.

#4 ZarembaRadek

ZarembaRadek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 50 postów

Napisano 05 styczeń 2021 - 13:58

Ciekawe jest w tym wszystkim to, że w kraju jest niedoceniany, a wręcz hejtowany, a za granicą w testach ma całkiem fajne wyniki. Teraz pod ręką nie mam linku ale czytałem test na technologicznym portalu chyba Szwajcarskim. Całkiem fajne wyniki były. Dodam, że test był rodzaju porównawczego z innymi fotelikami. Nie wypadł wśród nich najgorzej.

#5 Guest_@kania

Guest_@kania
  • Goście

Napisano 05 styczeń 2021 - 15:11

Mamy troje dzieci (8,5; 4,5 i najmłodsze 3 lata) i w sytuacji innego pojazdu niż nasz dla 7 osób, stosujemy ten pas. Wiemy, że fotelik jest najbezpieczniejszy, ale czasami naprawdę nie da się inaczej. Teoretycznie córka prawie mogłaby jeździć bez tego pasa, ale jest drobniutka, dlatego uważamy, że jest on dużo bezpieczniejszy niż pas w który jest fabrycznie wyposażone auto.

#6 Jank

Jank

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 17 maj 2021 - 20:29

Mam trojkę dzieci i rzeczywiście pomieścić ich w aucie jest spory kłopot. O Smart Kid Belt pierwsze słyszę lecz wiedząc, że takie coś istnieje muszę poszukać w sieci i wyszukać formacji na temat działania, od jakiego wieku można stosować i na temat bezpieczeństwa jego użytkowania.

#7 Jacek90

Jacek90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 26 maj 2021 - 19:54

Mam trojkę dzieci i rzeczywiście pomieścić ich w aucie jest spory kłopot. O Smart Kid Belt pierwsze słyszę lecz wiedząc, że takie coś istnieje muszę poszukać w sieci i wyszukać formacji na temat działania, od jakiego wieku można stosować i na temat bezpieczeństwa jego użytkowania.

Z mojego doświadczenia, a mam je już jakiś czas, to polecam to rozwiązanie. Oczywiście nie jest to dla najmłodszych, raczej, moim zdaniem, dla dzieci od 4-5 lat w górę. Takie dziecko jest bardziej wykształcone fizycznie i lepiej będzie pasować pod takie rozwiązanie. Jak masz mniejsze dziecko to lepiej fotelik typu RWF.

#8 Jank

Jank

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 17 postów

Napisano 04 czerwiec 2021 - 19:32

Dzięki za podpowiedź. Już czytałem o tym urządzeniu i ma całkiem pochlebne opinie. Posiada atesty i homologacje więc jak dla mnie w porządku. Myślę aby kupić jeden i sprawdzić jak będzie sprawdzał się podczas codziennego użytkowania.

#9 Kosi64

Kosi64

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 02 lipiec 2021 - 12:50

Z mojego doświadczenia, a mam je już jakiś czas, to polecam to rozwiązanie. Oczywiście nie jest to dla najmłodszych, raczej, moim zdaniem, dla dzieci od 4-5 lat w górę. Takie dziecko jest bardziej wykształcone fizycznie i lepiej będzie pasować pod takie rozwiązanie. Jak masz mniejsze dziecko to lepiej fotelik typu RWF.

Ciekawie o tym piszecie. Musze się przyjrzeć bliżej. A są jakieś testy niezależne, jakiś instytucji? Wiadomo, że producent to jedno, sprzedawca też coś innego. Lepiej zobaczyć dane z badania.

#10 Jacek90

Jacek90

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 54 postów

Napisano 12 lipiec 2021 - 20:06

Ciekawie o tym piszecie. Musze się przyjrzeć bliżej. A są jakieś testy niezależne, jakiś instytucji? Wiadomo, że producent to jedno, sprzedawca też coś innego. Lepiej zobaczyć dane z badania.

Zobacz to: https://www.mdpi.com...-8921/2/1/8/htm

Moim zdaniem najlepsze porównanie.

#11 Guest_Olciak

Guest_Olciak
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2021 - 17:21

My akurat bz pasa korzystamy i mam dobre zdanie o Smart Kid Belt. Podczas 2 lat użytkowania kilka razy pas nam dziecko uratował. Nawet ostatnio jak nam jakiś wariat drogę zajechał i musiałam gwałtownie przyhamować. Także ja osobiście polecam SKB

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy