Skocz do zawartości


Zapytanie o nagrodę

Zapytanie o nagrodę

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Kamila

Guest_Kamila
  • Goście

Napisano 21 grudzień 2020 - 12:49

Dzień dobry,

 

mam zapytanie odnośnie tzw. nagrody uznaniowej.

 

Mamy umowy o pracę w których mamy okreslone wynagrodzenie stałe. Co miesiąc otrzymywaliśmy wg. naszego wewnętrznego nazewnictwa tzw. prowizje od sprzedaży, musieliśmy osiągnąć dany budżet ,aby ją otrzymać. Pracodawca nazwał to oddzielnym dokumentem jako "nagroda uznaniowa", w tytule przelewu było " premia uznaniowa". Otrzymywaliśmy to regularnie w zależności od wypracowanych budżetów, ale na 12 miesięcy można przyjąć, że 9 miesięcy było to wypłacane nam na konto. Zawsze liczyło nam się to do średniej urlopowej, zawsze liczyło nam sie to do wyliczenia zwolnienia lekarskiego czy też jak ktoś przebywał na urlopie macierzyńskim.

 

pracodawca ze względu na sytuacje ekonomiczną związaną z COVID 19 wprowadził porozumienie pracowników zmniejszające nasze wynagrodzenia na 80 % i siłą rzeczy nie wypracowujemy budżetów. Nasze pytanie zatem brzmi- czy pracodawca powinien nam liczyć 80 % tylko z wynagrodzenia podstawowego czy też tego z nagrodami z ostatnich 3-12 miesięcy ?

 

wyrokiem Sądu Najwyższego z 2016r. wydaje nam się , że powinniśmy otrzymywać wynagrodzenie + nagrodę jakoś średnia płacy.

 

dziękujemy !

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Zapytanie o nagrodę

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych