Skocz do zawartości

Zdjęcie

PIT rozliczenie roczne

wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 NewGuy

NewGuy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 grudzień 2020 - 21:57

Witam,

mam następujący problem - muszę wybrać sposób rozliczania na przyszły rok (prowadzę JDG). Na razie rozliczam się na zasadach ogólnych i za poprzedni rok razem z żoną. Czy moglibyście podpowiedzieć jaką formę rozliczania wybrać na 2021? Planowane zarobki butto żony to 68k, mój dochód z JDG 133k? Czy pozostać na zasadach ogólnych i rozliczyć się razem? Czy przejść na podatek liniowy? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14252 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 grudzień 2020 - 20:14

Podatek liniowy z dg wykluczy wspólne rozliczanie się w PIT. Teraz w zeznaniu jak sądzę wyjdzie wam nadpłata podatku, o ile normalnie wpłacałeś zaliczki miesięczne do US

#3 NewGuy

NewGuy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 grudzień 2020 - 22:32

Dziękuję za odpowiedź, ale chyba nie do końca byłem precyzyjny w moim pytaniu, chodzi mi o to jaką formę płacenia zaliczek wybrać na 2021, tak żeby przy podanych wcześniej kwotach wyjść jak najkorzystniej podatkowo rozliczając się w 2022 roku za 2021 rok. Pozdrawiam.

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14252 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 09 grudzień 2020 - 23:18

A, to trzeba zrobić symulację wspólnego zeznania i dwóch osobnych /twoje liniowe/ i porównać co będzie dla was korzystniejsze.

#5 NewGuy

NewGuy

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 grudzień 2020 - 21:56

A czy może znalazł by się ktoś chętny (oczywiście za opłatą) kto byłby w stanie to jakoś szybko policzyć, albo pokierować odpowiednio?

#6 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 749 postów

Napisano 22 styczeń 2021 - 11:12

Dla mnie bardzo przydatny okazał się być poradnik ze strony: https://www.o2.pl/bi...98569008012256a znajdziecie w nim sporo informacji jeśli chodzi o pit-37. Nie miałam pojęcia, że można znaleźć w sieci tak fajnie zebraną wiedzę w jednym miejscu, koniecznie sobie sprawdzajcie ;)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych