Skocz do zawartości

Zdjęcie

BHP pracy zdalnej - o czym trzeba pamiętać?

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516694 postów

Napisano 01 grudzień 2020 - 15:21

Około 33% Polaków pracuje z domu z powodu pandemii. Praca w warunkach domowych jest szczególnie niebezpieczna dla kręgosłupa, ale może też prowadzić do innych przewlekłych schorzeń. Jak zadbać o BHP pracy zdalnej? Co powinien wiedzieć pracownik, co może zapewnić pracodawca?

Powrót do artykułu: BHP pracy zdalnej - o czym trzeba pamiętać?

#2 Guest_Gaja

Guest_Gaja
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 15:21

Ważny jest dobór odpowiedniej wysokości biurka do krzesła. I wydaje mi się, że dostosowanie warunków w pracy w domu idzie w parze z dobrymi nawykami, jest poprostu łatwiej. Swoją droga ciekawa sprawa z tym zjawiskiem "tech-neck", pierwszy raz słyszę to sformułowanie i brzmi trochę przerażająco ale sama się zastanawiam, czy nie mam objawów, bo czasem mi drętwieje szyja jak dłużej sobie posiedzę przed komputerem. Teraz jak jest już większa świadomość to staram się czytać i jak najwięcej edukować w kwestiach prawidłowej postawy. Np. w artykule na portalu Zdrowy Kregosłup przeczytałam, że teraz są nawet opracowane specjalne treningi, które można robić w przerwach pracy zdalnej żeby się rozciągnąć i odciążyć cały kręgosłup.

#3 wolna

wolna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 30 grudzień 2020 - 12:11

Nie każdy może pracować zdalnie. Szczególnie dotyczy to pracowników fizycznych - na przykład w branżach budowlanych. Pamiętajmy także o tym, aby zadbać o ich BHP i zapewnić im profesjonalny sprzęt do pracy. Myślę, że przydać się mogą na przykład liny budowlane: http://sklep.protect...tykuly-bhp-liny .

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych