Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ile wydamy na święta Bożego Narodzenia w 2020 roku?

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198726 postów

Napisano 01 grudzień 2020 - 08:04

Boże Narodzenie, ze względu na pandemię, będzie w tym roku miało wyjątkowy charakter. Czy sytuacja epidemiologiczna i gospodarcza wpłynie na zwyczaje zakupowe Polaków? Jak pokazuje 23. edycja międzynarodowego badania „Zakupy świąteczne 2020”, przeprowadzonego przez firmę doradczą Deloitte, w tym roku na prezenty, żywność, podróże oraz spotkania z najbliższymi zamierzamy przeznaczyć średnio 1 318 zł, czyli o 29 proc. mniej niż wydaliśmy rok temu. Najbardziej wyczekiwane prezenty to kosmetyki i perfumy, ale oprócz nich podarujemy bliskim upominki, które pozwolą im rozwijać pasje. Prezenty coraz częściej kupujemy w internecie. Dystans pomiędzy sklepami stacjonarnymi a sklepami online w wielu kategoriach produktowych maleje z roku na rok.

Powrót do artykułu: Ile wydamy na święta Bożego Narodzenia w 2020 roku?

#2 Guest_Polciaa

Guest_Polciaa
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 08:04

Według mnie mniej wydamy na jedzenie i same przygotowania do świąt, ale więcej na prezenty. Sama wiem, że w tym roku szykuje dla bliskich drogie prezenty. Rodzice dostaną irobota, siostra blender. Szwagier też nie będzie miał skromnego upominku. :)

#3 benabozena

benabozena

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 09 grudzień 2020 - 13:44

Ja tam sporo prezentów kupiłam przy okazji black friday, więc miałam sporą oszczędność. Perfumy dla mamy i siostry kupiłam na notino z 25 % rabatu. Nieźle, bo to wszystko oryginały. Teraz mogę szukać dalej. Pracując z domu mam więcej czasu na szukanie po sieci, bo unikam stacjonarnych zakupów dużo bardziej niż przed rokiem. Sporo sklepów na bezpłatną wymianę w przypadku nietrafionego zakupu, pytanie tylko czy firmy kurierskie podołają.

#4 wolna

wolna

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 85 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 09:39

No właśnie ja się zastanawiam co z prezentami. Dla babci chyba zakupię jakieś oryginalne dewocjonalia. Wiele z nich widziałam na stronie Meritohurt - na przykład takie świece woskowe: https://www.meritohu...pszczelego.html. Co o tym sądzicie?

#5 benabozena

benabozena

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 14 grudzień 2020 - 15:14

No właśnie ja się zastanawiam co z prezentami. Dla babci chyba zakupię jakieś oryginalne dewocjonalia. Wiele z nich widziałam na stronie Meritohurt - na przykład takie świece woskowe: https://www.meritohu...pszczelego.html. Co o tym sądzicie?

Co do babci to jeżeli lubi wspomnienia zerknij sobie na moidziadkowie.pl. Mają tam sporo fajnych propozycji na prezenty dla dziadków opartych na wspomnieniach, np. gra, album do uzupełniania wspomnień, czy album na rodzinne drzewo genealogiczne? Te prezenty mi się bardzo spodobały i zdecydowałam się na zakup ostatniej pozycji z nadzieją, że uda się zaangażować całą rodzinę. Wydanie jest super, forma większy niż A4 zmieści kilka zdjęć na jednej stornie, stron ponad 100, więc trochę roboty przed nami;-)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy