Skocz do zawartości

Zdjęcie

PPK – kiedy pierwsza wpłata?

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516698 postów

Napisano 30 listopad 2020 - 19:32

Pierwsza wpłata do PPK powinna zostać pobrana już od pierwszego wynagrodzenia po zapisaniu się do programu. Wpłaty do pracowniczych planów kapitałowych (PPK) naliczane są procentowo od wynagrodzenia uczestnika PPK. Kiedy najpóźniej trafi na rachunek uczestnika PPK?

Powrót do artykułu: PPK – kiedy pierwsza wpłata?

#2 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 30 listopad 2020 - 19:32

Czy jeśli umowa o prowadzenie dla innych pracowników już była dawno zawarta, a teraz przystąpił do PPK nowy uczestnik, to jego też obowiązuje wpłata do Instytucji z przesunięciem miedzy 1 a 15 danego miesiąca? Niezależnie od tego, że spółka przyjęła model płacenia na bieżąco składek do Instytucji pobierania na bieżąco podatku, a nie z przesunięciem? Wpłaty do Instytucji są robione też na bieżąco, czyli wypłata za listopad na 10 grudnia i 10- grudnia wpłata naliczonych składek do Intstytucji, i w takim układzie nowy uczestnik ma być liczony inaczej i pierwszą wpłatę za składki z 10 grudnia ma i tak mieć na 1-15 stycznia? Bo to jego pierwsza wpłata?

#3 Guest_MamWas

Guest_MamWas
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 14:42

Nie mam niestety zaufania do banków, KNF oraz polityków dlatego nie nabieram się na takie oszczędzanie na starość, już wolę do słoika chować pieniądze w kilku walutach lub kruszcach i zdzierżę straty inflacyjne ale nikomu absolutnie nikomu nie powierzę środków. Nie wiem jak trzeba być łatwowiernym aby wejść w PPK. Wiem, że jest ogromne ciśnienie ze strony polityków aby ten komplet encyklopedii jednak kupić ale sam fakt że jest to obligatoryjne i że trzeba się z tego wypisywać aby w tym nie być powoduje zapalenie się żółtej lampki kontrolnej że coś jest tu nie tak. Gdyby nie było przymusu to może inaczej bym na to spojrzał.

#4 Guest_MamWas

Guest_MamWas
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 14:43

Nie mam niestety zaufania do banków, KNF oraz polityków dlatego nie nabieram się na takie oszczędzanie na starość, już wolę do słoika chować pieniądze w kilku walutach lub kruszcach i zdzierżę straty inflacyjne ale nikomu absolutnie nikomu nie powierzę środków. Nie wiem jak trzeba być łatwowiernym aby wejść w PPK. Wiem, że jest ogromne ciśnienie ze strony polityków aby ten komplet encyklopedii jednak kupić ale sam fakt że jest to obligatoryjne i że trzeba się z tego wypisywać aby w tym nie być powoduje zapalenie się żółtej lampki kontrolnej że coś jest tu nie tak. Gdyby nie było przymusu to może inaczej bym na to spojrzał.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych