Skocz do zawartości

kod GTU11 - montaż urządzeń chłodniczych

gtu11 montaż urządzeń chłodniczych

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 30 listopad 2020 - 14:42

Witam,
Firma świadczy usługi dostawy i montażu instalacji chłodniczych. Instalacje napełniane są czynnikami chłodniczymi i dwutlenkiem węgla. Użytkownikiem instalacji jest inwestor, firma zajmuje się jedynie jej dostawą i montażem. Proszę o informację czy taki zakres świadczeń podlega pod GTU 11 i powinien być w taki sposób oznaczony w JPK_VAT7.

Z góry dziękuję za pomoc

#2 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 11:48

Szukałam odpowiedzi na ten temat. Napisałam nawet do KIS, jakiś miesiąc temu, ale odpowiedzi pisemnej brak, choć zgłoszenie przyjęte i nadany mu numer. Ale na innym forum ktoś wypowiedział się, że dzwonił do KIS i Pani na infolinii potwierdza, że nie dotyczy... Tak więc my nie stosujemy.

Jeśli doczekam się kiedyś odpowiedzi na piśmie chętnie się nią podzielę.

#3 Guest_Zofia

Guest_Zofia
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 11:50

Gr/Choć podobno to co na infolinii mówią, a nawet to co napiszą nie może stanowić oficjalnej interpretacji prawa czy jakoś tak. Tzn. w razie sporu nie można powiedzieć że oni tak powiedzieli i że uznaliśmy to za pewnik itd... tak więc... co by nie było po głębszym zastanowieniu się my nie stosujemy GTU11.

#4 Guest_Magdalena

Guest_Magdalena
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 14:43

Dziękuję bardzo. Mi ten kod nie pasuje do naszego profilu działalności ale wolałam ten wątek jeszcze z kimś przedyskutować. Jeśli otrzymałaby Pani jakąś odpowiedź z KIS byłabym wdzięczna za informację na forum. Pozdrawiam.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych