Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy nowelizacja prawa budowlanego z 2020 roku usprawniła wydawanie pozwoleń na budowę?

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103154 postów

Napisano 25 listopad 2020 - 21:08

Czy wprowadzona od 19 września 2020 r. nowelizacja ustawy o prawie budowlanym upraszcza procedury administracyjne i ułatwia deweloperom budowę mieszkań? Czy urzędy powróciły do zwykłego trybu funkcjonowania po przestoju? Sondę wśród deweloperów przeprowadził serwis nieruchomości dompress.pl.

Powrót do artykułu: Czy nowelizacja prawa budowlanego z 2020 roku usprawniła wydawanie pozwoleń na budowę?

#2 Guest_Kranken

Guest_Kranken
  • Goście

Napisano 25 listopad 2020 - 21:08

I tak od lat PB jest "pisana" pod deweloperów, natomiast uproszczenia procedur dla zwykłego Kowalskiego chcącego sprawnie przystąpić do budowy, domu czy budy dla psa, ostatecznie zderza się z urzędnikiem (zwłaszcza z drobnych miejscowości), który rozwleka postępowanie, niejednokrotnie przekraczając wymagany wnioskiem zakres. Do tego z każdą kolejną nowelizacją mam wrażenie, że już to nie jest tzw. prawniczy "bełkot" tylko zwyczajny bubel prawny. Panie Jarosławie Pana wypowiedź jest szczera czy to kryptoreklama ? Prawda jest taka, że bardzo często dewelopera (inwestora) i projektanta cechuje brak profesjonalizmu, a potem pretensje, że postępowania się przeciągają. Niejednokrotnie mają wyobrażenie, że ich inwestycje są poważne i wymagają przygotowania określonej dokumentacji. Do tego liczy się tylko PUM i nie ma znaczenia kształtowanie przestrzeni i ład tkanki miejskiej. Zmiany w prawi raczej przyczynią się do większego bałaganu i nadużyć przez tych mniejszych deweloperów, dla których czasem nawet bezpieczeństwo własne i sąsiada się nie liczy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy