Skocz do zawartości


Zdjęcie

Emerytura pomostowa


wróć do serwisu Księgowość 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 endrju_n

endrju_n

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 12:23

Przeszłam na emeryturę pomostową 24.10.20r

Czy i w jakiej wysokości należy się emerytura za m- 10?

Wiem, że w przypadku pełnej emerytury należy się ona w 100%,

Jak to jest w przypadku pomostowej?



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14205 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 25 listopad 2020 - 19:16

A co znaczy, że w przypadku pełnej emerytury należy się ona w 100% ? Co masz na myśli ?



#3 endrju_n

endrju_n

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 26 listopad 2020 - 07:29

Znajomi którzy przeszli na emeryturę po koniec miesiąca  (jak ja), otrzymywali ją w pełnej wysokości, plus wynagrodzenie za pracę proporcjonalnie do przepracowanego czasu.



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2020 - 13:39

Znajomi którzy przeszli na emeryturę po koniec miesiąca  (jak ja), otrzymywali ją w pełnej wysokości, plus wynagrodzenie za pracę proporcjonalnie do przepracowanego czasu.

 


Ty też powinieneś dostać emeryturę za cały miesiąc październik. Bez znaczenia, czy to jest emerytura pomostowa. Jeśli ZUS naliczył Ci inaczej, pytaj u nich dlaczego.



#5 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14205 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 26 listopad 2020 - 22:04

A jaką masz datę nabycia prawa do emerytury ?



#6 endrju_n

endrju_n

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 27 listopad 2020 - 08:09

temat chyba rozwiązany :(

Art. 26. 1. Emeryturę pomostową wypłaca się za miesiąc kalendarzowy w terminach i na zasadach przewidzianych dla wypłaty emerytur określonych w art. 129, art. 130, art. 132–135, art. 136a ust. 2 i art. 136b ustawy o emeryturach i rentach z FUS.
2. Kwotę emerytury pomostowej za niepełny miesiąc ustala się, dzieląc kwotę emerytury przez liczbę dni kalendarzowych w miesiącu, a otrzymaną kwotę mnoży się przez liczbę dni kalendarzowych, za które emerytura przysługuje.

:( :angry:





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych