Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowa tarcza antykryzysowa okiem prawnika

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103156 postów

Napisano 24 listopad 2020 - 10:34

Czy rozwiązania proponowane w nowej tarczy antykryzysowej są korzystne dla sektora MŚP? Jakie wątpliwości mogą wzbudzać niektóre z instrumentów walki z negatywnymi konsekwencjami COVID-19? Rozwiązania z kolejnej tarczy antykryzysowej komentuje apl. adw. Adam Ziębicki z kancelarii Chałas i Wspólnicy.

Powrót do artykułu: Nowa tarcza antykryzysowa okiem prawnika

#2 Guest_PatrykPL11

Guest_PatrykPL11
  • Goście

Napisano 24 listopad 2020 - 10:34

Witam. Mam wątpliwości jaki stan zatrudnienia jest tym który firma ma utrzymać. Jeżeli na 31 grudnia 2019 zatrudnione było 7 osób na pełen etat, a w maju już 9 pracowników na pełen etat, a w czerwcu przyznana była subwencja tylko dla 7 (bo stan zatrudnienia wg regulaminu w miesiącu poprzedzającym nie może być wyższy od stanu z 31.12.2019), to firma musi utrzymać stan 9 czy 7 pracowników (bo dla tylu otrzymała subwencję)? Druga sytuacja firma ma 7 pracowników na pełen etat i jest mikro firmą, zatrudnia też 5 osób na umowę zlecenie. Subwencja została przyznana dla 9 pracowników. Więc musi utrzymać stan 12 osób czy tylko 9? 3. sytuacja. Subwencja została przyznana dla stanu zatrudnienia 8 osób, pracowników jest w sumie 10 osób. Trzeba utrzymać 10 osób czy w sumie 8 etatów w firmie? Skłaniam się do wariantu utrzymania stanu dla któego przyznano subwencję, ale przewodnik PFR sugeruje inne rozwiązania.

#3 jasonder

jasonder

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 listopad 2020 - 16:50

Już niedługo nowa Tarcza PFR 2.0, warto zapoznać się ze szczegółami nowego wsparcia: https://kancelariamw...ansowa-pfr-2-0/

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych