Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

wymiar urlopu, błędna liczba dni wykorzystanego urlopu na świadectwie

wymiar urlopu świadectwo pracy

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_arc

Guest_arc
  • Goście

Napisano 14 listopad 2020 - 22:16

Witam,

Mam dwa pytania.

1. Niedawno zawarłem umowę o pracę i mam w jej treści zapis:

pkt 4) wymiar Pana\Pani urlopu wypoczynkowego wynosi 20 dni, tj. 160 godzin na rok bieżący.

Tylko do kadr przy rekrutacji dałem dyplom ukończenia studiów (mgr) oraz mam ponad 8 letni staż pracy - chyba powinno być 26 dni.

Wiadomo, że urlop do wykorzystania lioczny jest proporcjonalnie do czasu pozostajacego do końca roku kalendarzowego z uwzględnieniem urlopu wykorzystanego u poprzedniego pracodawcy. U poprzedniego pracodawcy 0 dni urlopu mi pozostało (cały wykorzystany).

2. Na świadectwie pracy z lipca za okres 8 lat mam wpisane: że wykorzystałem 28dni urlopu przez ten okres, to nie jest prawdą - wykorzystałem o wiele więcej dni, bo wielokrotnie wypełniałem wnioski urlopowe.

Świadectwo odebrałem w lipcu i 14 dni na wystąpienie z wnioskiem o jego sprostowanie już minęło :(

Coś można jeszcze zrobić by poprawić informację w starym świadectwie pracy?

Pozdrawiam

#2 Guest_arc

Guest_arc
  • Goście

Napisano 14 listopad 2020 - 23:00

Dot. pkt.2.

Chyba będzie tak? - informacje w świadectwie pracy dotyczące urlopów dotyczą tylko bieżącego urlopu, do którego pracownik miał prawo w roku, w którym ustało zatrudnienie. W świadectwie pracy nie wykazuje się też urlopu zaległego. - wówczas ta liczba się zgadza.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2020 - 13:19

Punkt 1  Masz prawo do 26 dni urlopu, więc sprawę wyjaśnij w kadrach.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: wymiar urlopu, świadectwo pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy