Skocz do zawartości

umowa o pracę na czas określony po umowie na okres próbny - a możliwość skorzystania ze zwolnienia lekarskiego

umowa na czas próbny kolejna umowa ten sam pracodawca zwolnienie - chorobowe

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_icek

Guest_icek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2020 - 02:23

Witam,

Sprawa wygląda tak:

Umowa na okres próbny okres: 17/8/20r-31/10/20r, następnie druga umowa na czas określony na 3 lata od dnia 1/11/20r (jest to też dzień rozpoczęcia pracy). Zarówno umowa próbna i kolejna są z tym samym pracodawcą, to samo stanowisko pracy. Co ważne, przed tą umową o okres próbny byłem zatrudniony przez kilka lat na umowę na czas nieokreślony - do dnia 22/7/20r włącznie, ale u innego pracodawcy?

Kiedy mogę ubiegać się o zwolnienie lekarskie - słyszałem, że przy umowach gdzie są odprowadzane składki do ZUS, musi minąć 30dni, ale chyba okres poprzednich jeśli pauza/przestój między świadczeniem pracy (czas braku zatrudnienia) jak jest niewielki - to (chyba?) inaczej wówczas, to się liczy (mniej dni przepracowanych jest wymaganych).

Proszę o info.

Pozdrawiam

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21132 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 listopad 2020 - 08:40

"Kiedy mogę ubiegać się o zwolnienie lekarskie -"

Kiedy będziesz chory i o tym zdecyduje lekarz :)

#3 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3702 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 13 listopad 2020 - 09:45

Witam,

Sprawa wygląda tak:

Umowa na okres próbny okres: 17/8/20r-31/10/20r, następnie druga umowa na czas określony na 3 lata od dnia 1/11/20r (jest to też dzień rozpoczęcia pracy). Zarówno umowa próbna i kolejna są z tym samym pracodawcą, to samo stanowisko pracy. Co ważne, przed tą umową o okres próbny byłem zatrudniony przez kilka lat na umowę na czas nieokreślony - do dnia 22/7/20r włącznie, ale u innego pracodawcy?

Kiedy mogę ubiegać się o zwolnienie lekarskie - słyszałem, że przy umowach gdzie są odprowadzane składki do ZUS, musi minąć 30dni, ale chyba okres poprzednich jeśli pauza/przestój między świadczeniem pracy (czas braku zatrudnienia) jak jest niewielki - to (chyba?) inaczej wówczas, to się liczy (mniej dni przepracowanych jest wymaganych).

Proszę o info.

Pozdrawiam

W Twoim przypadku masz prawo do chorobowego

#4 Guest_icek

Guest_icek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2020 - 09:56

W Twoim przypadku masz prawo do chorobowego

Dziękuję Pani za odpowiedź. To decyduje - tzw. "okres wyczekiwania" ubezpieczenia.

PS. Piękne zwierzaki

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5810 postów

Napisano 13 listopad 2020 - 10:09

Okres "wyczekiwania" obowiązuje jak masz przerwę od ostatniego zatrudnienia ponad miesiąc i nie masz 10 letniego stażu ubezpieczenia.

#6 Guest_Icek

Guest_Icek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2020 - 10:29

Dziękuję.

#7 Guest_Icek

Guest_Icek
  • Goście

Napisano 13 listopad 2020 - 10:32

"Kiedy mogę ubiegać się o zwolnienie lekarskie -"

Kiedy będziesz chory i o tym zdecyduje lekarz :)

Inaczej być nie może.

Inaczej być nie może. Dzieki

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa na czas próbny, kolejna umowa, ten sam pracodawca, zwolnienie - chorobowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych