Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Często włączająca się kontrolka oleju

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Izak

Izak

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 09:05

Mam pytanie, może być "głupie" ale kompletnie nie znam się na motoryzacji. Od jakiegoś czasu coraz częściej włącza mi się kontrolka o niskim poziomie oleju w samochodzie i za każdym razie go dolewałam, ale zauważyłam ostatnio, że oświeca się już po tygodniu po dolaniu... To chyba nie jest ok? Nie widać, żeby coś ciekło, ale wydaje mi się, że powinno go starczać na nieco dłużej, mam racje?

#2 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 27 październik 2021 - 20:01

Przy problemach z elektroniką w wozie, polecam firmę MAGNETTO oferującą dokładną diagnostykę i konieczne naprawy. Polecam!

#3 ferdek2000

ferdek2000

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaZgorzelec

Napisano 28 październik 2021 - 05:14

A sprawdzasz stan oleju czy tylko dolewasz? Są trzy możliwości albo czujnik jest uszkodzony, albo gdzieś cieknie olej, albo silnik spala olej. Sprawdź bagnetem stan oleju, jeżeli kontrolka się pali a stan na bagnecie jest ok to wina czujnika, sprawdź dokładnie czy nigdzie nie cieknie, sprawdź czy od razu po zapaleniu silnika z rury nie leci biały dym i czy rura nie jest mocno okopcona. Potem oddaj auto do mechanika bo sam tego nie naprawisz :)

#4 Guest_Mateusz

Guest_Mateusz
  • Goście

Napisano wczoraj, 16:47

Jeśli są jakiekolwiek problemy z samochodem to polecam warsztat Serwis Niedźwiedź-Lock. Nie ma lepszych mechaników.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych