Skocz do zawartości

Zdjęcie

PPK a wiek osoby zatrudnionej

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516629 postów

Napisano 12 listopad 2020 - 08:30

PPK zaczynają obowiązywać w średnich i małych firmach. Od wieku osoby zatrudnionej zależy, czy zostanie zapisana do PPK automatycznie, czy też, aby rozpocząć oszczędzanie w tym programie, będzie musiała złożyć wniosek do pracodawcy. 70-latek będzie liczony do stanu zatrudnienia, ale umowy o prowadzenie w jego imieniu pracodawca już nie podpisze.

Powrót do artykułu: PPK a wiek osoby zatrudnionej

#2 Guest_adka

Guest_adka
  • Goście

Napisano 12 listopad 2020 - 08:30

wiadomo, że im wcześniej się przystąpi to większe pieniądze się odłożą; zawsze jest też możliwość wcześniejszej wypłaty, co mnie przekonało do tego że zostałam w ppk

#3 Guest_derwa

Guest_derwa
  • Goście

Napisano 21 listopad 2020 - 13:34

faktycznie komuś kto ma np 70 lat to chyba się nie bardzo opłaca oszczędzać w ppk, chociaż to rzecz względna, widziałam emerytki w podeszłym wieku zatrudnianie w sklepach, nic mnie już nie zdziwi ale moim zdaniem 50 latkom się to może opłacać, zawsze to jakieś 15 lat oszczędzania a to już coś

#4 Guest_derwa

Guest_derwa
  • Goście

faktycznie komuś kto ma np 70 lat to chyba się nie bardzo opłaca oszczędzać w ppk, chociaż to rzecz względna, widziałam emerytki w podeszłym wieku zatrudnianie w sklepach, nic mnie już nie zdziwi ale moim zdaniem 50 latkom się to może opłacać, zawsze to jakieś 15 lat oszczędzania a to już coś

#5 Guest_derwa

Guest_derwa
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych