Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kiedy uczestnik może płacić mniej do PPK?

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516696 postów

Napisano 08 listopad 2020 - 17:55

Czy uczestnik ze względu na niskie wynagrodzenie może obniżyć wpłatę podstawową do PPK? Co się dzieje, kiedy pracownik przestanie spełniać warunki pozwalające mu obniżyć wpłatę podstawową? Jakie są konsekwencje nieuprawnionego obniżenia wpłaty podstawowej do PPK?

Powrót do artykułu: Kiedy uczestnik może płacić mniej do PPK?

#2 Guest_damian

Guest_damian
  • Goście

Napisano 08 listopad 2020 - 17:55

I to jest fajna opcja, bo nawet najmniej zarabiający mogą tutaj oszczędzać przy takim koszcie, który to ich nie będzie obciążał zbyt mocno. Taka elastyczność też otwiera drogę do oszczędności dla osób, które stanowią sporą grupę.

#3 Guest_anita

Guest_anita
  • Goście

Napisano 10 listopad 2020 - 09:55

Ja uważam że takie oszczędzanie ma sens, szczególnie jak nie mamy żadnych oszczędności. A w większości tak jest .Dzięki ppk możemy zyskać dodatkowe pieniądze do przyszłej emerytury ,nawet 1000zł więc jak widać to jest opłacalne.

#4 Guest_anita

Guest_anita
  • Goście

Napisano 10 listopad 2020 - 09:56

Ja uważam że takie oszczędzanie ma sens, szczególnie jak nie mamy żadnych oszczędności. A w większości tak jest .Dzięki ppk możemy zyskać dodatkowe pieniądze do przyszłej emerytury ,nawet 1000zł więc jak widać to jest opłacalne.

#5 Guest_Ewa

Guest_Ewa
  • Goście

Napisano 12 listopad 2020 - 10:05

pewnie, że ma sens; sama emerytura to będzie za mało; a im się wcześniej zacznie odkładać tym na większą sumę można potem liczyć; te 2% z mojej pensji nie jest dla mnie dużym obciążeniem; na takie oszczędzanie mnie po prostu stać;

#6 Guest_Adam

Guest_Adam
  • Goście

Napisano 01 grudzień 2020 - 21:40

Dla mnie te 2% to jest taka optymalna kwota. Nie odczuwam bardzo w budżecie, a jak jeszcze pracodawca dokłada to z miesiąca na miesiąc będzie przybywać.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy