Skocz do zawartości

Zdjęcie

Druga fala. Są propozycje pomocy dla gastronomii m.in. zwolnienie z ZUS

wróć do serwisu Moja Firma 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 103154 postów

Napisano 03 listopad 2020 - 22:56

Zwolnienie ze składek ZUS, świadczenie postojowe, mikrodotacja – to konkretne propozycje rozwiązań na najbliższy miesiąc – listopad – dla branży gastronomicznej. Przedstawicielom tej branży przedstawili je wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceminister Olga Semeniuk podczas konsultacji.

Powrót do artykułu: Druga fala. Są propozycje pomocy dla gastronomii m.in. zwolnienie z ZUS

#2 Guest_Marta Klimowska

Guest_Marta Klimowska
  • Goście

Napisano 03 listopad 2020 - 22:56

Dlaczego mamy porównywać obroty do porzedniego roku? Przecież jesteśmy tu i teraz. Tutaj z problemem, który po raz drugi w ciągu niespełna pół roku dotknął powtórnie szczególnie gastronomię. Zamyka się restauracje bez żadnych konsekwencji z dnia na dzień. Otwarte centra handlowe z kichajacymi, smarkającymi i kaszlącymi ludźmi. Otwarte kościoły i kina, wprawdzie z ograniczoną liczbą osób, ale stoją tam lub siedzą jeden koło drugiego, w tym samym pomieszczeniu. I jeszcze każą mi porownywac przychód do ubiegłego roku! 10 października tego roku otworzyłam drugą restaurację, ale firma pozostała ta sama, logiczne, ze obrót za październik i listopad tego roku bedzie wyższy bo liczy się ogólnie z obu resatauracji, a w roku ubiegłym była jedna...dlaczego nikt nie mysli i nie szuka rozwiązań u podstaw. Przecież za chwilę wszyscy pójdziemy na dno, a właściwie już idziemy.

#3 Guest_Andrzej

Guest_Andrzej
  • Goście

Napisano 03 grudzień 2020 - 16:17

Ja mam pytanie czy w takiej sytuacji, przedsiębiorca ma prawo nie wypłacić etatu ? Z racji na sytuację przepracowałem 50 godzin w listopadzie. Wypłatę równie dostałem za przepracowane 50 godzin a nie za etat. Czy to jest zgodne z prawem, czy w czasie pandemii można tak zrobić? Pieniądze są wypłacane do ręki więc jakby nie ma nigdzie udokumentowane ile dostałem.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy