Skocz do zawartości

Nieprzerwany urlop

urlop

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Monia

Guest_Monia
  • Goście

Napisano 02 listopad 2020 - 17:27

Witam,

Mam jeszcze do wykorzystania 13 dni urlopu, do tego czasu nie miałam urlopu wypoczynkowego nieprzerwanego 10dniowego(w sensie dni roboczych). Pracodawca stwierdził, że te 13 dni mi podzieli na listopad i grudzień, ale w odstępie tygodniowym. Ja wolałabym, aby urlop jednak był w nieprzerwanym toku i nie składałam wniosku aby go podzielić. 

Czy pracodawca może tak zrobić? 

#2 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 413 postów

Napisano 03 listopad 2020 - 10:39

Witam,

Mam jeszcze do wykorzystania 13 dni urlopu, do tego czasu nie miałam urlopu wypoczynkowego nieprzerwanego 10dniowego(w sensie dni roboczych). Pracodawca stwierdził, że te 13 dni mi podzieli na listopad i grudzień, ale w odstępie tygodniowym. Ja wolałabym, aby urlop jednak był w nieprzerwanym toku i nie składałam wniosku aby go podzielić. 

Czy pracodawca może tak zrobić? 

Na wniosek pracownika przysługujący mu urlop wypoczynkowy można podzielić na części, ale zgodnie z Kodeksem pracy, co najmniej jedna część urlopu powinna trwać nie krócej niż 14 dni kalendarzowych (10 dni roboczych). Pracodawca jest obowiązany udzielić urlopu wypoczynkowego w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo, najpóźniej do końca III kwartału roku następnego.

#3 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 786 postów

Napisano 05 listopad 2020 - 15:28

Urlop w Maladze mógł trwać dla mnie wieki, jednak nie było takiej możliwości, ponieważ było trzeba wracać do pracy, ale nic straconego, na pewno to nadrobię. Jeśli chodzi o wyjazdy, to nigdy nie zabieram ze sobą dużej ilości pieniędzy, ponieważ jest ze mną karta wielowalutowa https://wielowalutowe.com/

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21133 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 05 listopad 2020 - 16:19

Zimbol....reszta w domu zdrowa?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0