Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługa dla klienta nie mającego NIP a FAKTURA

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Kamil_Kluczbork

Kamil_Kluczbork

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 28 październik 2020 - 08:46

Dzień dobry,

moja firma będzie świadczyła usługę klientowi zagranicznemu, który nie posiada numeru NIP,

w związku z powyższym chciałbym zapytac jakie dane mam umieścić na fakturze,

czy tylko nazwe firmy i adres odbiorcy, czy musze go prosić także o jakiś numer NIP którego nie  ma

albo nr spółki który wpisze sobie w polu NIP, albo numer VAT którego również nie ma?

Bardzo proszę o pomoc :)

#2 Justyna Mąkosa

Justyna Mąkosa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 32 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 30 październik 2020 - 10:16

Witam,

Na fakturze proszę wpisać dane firmy zagranicznej, a pole NIP pozostawić wolne. W przypadku współpracy z zagraniczną spółką, która nie posiada VAT-UE, wystawia się fakturę z odwrotnym obciążeniem, powołując się na art. 28b Ustawy o podatku od towarów i usług, która ustala miejsce świadczenia usługi. Dlatego też transakcja ta powinna zostać wykazana w deklaracji VAT-7 w poz. " Dostawa towarów oraz świadczenie usług poza terytorium kraju, w tym świadczenie usług, o których mowa w art. 100 ust.1 pkt.4 ustawy", oraz nie powinna być wykazywana w informacji podsumowującej VAT-UE z uwagi na brak numeru NIP.

Pozdrawiam
Justyna Mąkosa

Księgowość Kraków - https://ksiegowa-krakow.pl  // Account Trees - Justyna Mąkosa

#3 Kamil_Kluczbork

Kamil_Kluczbork

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 30 październik 2020 - 10:28

Bardzo Dziękuję!!

Już myślałem, że nikt na tym forum nie odpowie na moje pytanie, a przecież roi się tu od księgowych. W takim razie daję samą nazwę bez VAT-u i NIP-u

Dziękuję raz jeszcze.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych