Skocz do zawartości

Zdjęcie

Przekształcenie jednoosobowej działalności gosp. w spzoo

Przekształcenie

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 WIETKA

WIETKA

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 27 październik 2020 - 12:54

Dzień Dobry,

Przygotowuję dokumenty do przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spzoo. Jako załącznik do planu przekształcenia muszę przygotować wycenę majątku spółki.  Mam już bilans na dzień przekształcenia. Co będzie majątkiem jednoosobowej działalności gospodarczej na dzień przekształcenia? Które pozycje bilansu?

Gdzieś w przepisach wyczytałam, ze będzie to kapitał obrotowy netto, czyli majątek obrotowy minus zobowiązania, lub inaczej kapitał własny minus majątek trwały?

Czy ktoś orientuje się w temacie i mógłby mi pomóc?

#2 Guest_Marcin Bartyński

Guest_Marcin Bartyński
  • Goście

Napisano 29 październik 2020 - 07:01

Sprawdź pozycję fundusz własny. Pamiętaj, że nie może być niższa niż 5 tys. zł.

Ja zawsze konsultuję treść planu przekształcenia (w tym przede wszystkim sumę bilansową) z biegłym rewidentem.

Zapraszam na mojego prawniczego bloga o przekształceniach: przeksztalceniewspolkezoo.pl

Pozdrawiam

Marcin Bartyński

radca prawny

Dzień Dobry,

Przygotowuję dokumenty do przekształcenia jednoosobowej działalności gospodarczej w spzoo. Jako załącznik do planu przekształcenia muszę przygotować wycenę majątku spółki.  Mam już bilans na dzień przekształcenia. Co będzie majątkiem jednoosobowej działalności gospodarczej na dzień przekształcenia? Które pozycje bilansu?

Gdzieś w przepisach wyczytałam, ze będzie to kapitał obrotowy netto, czyli majątek obrotowy minus zobowiązania, lub inaczej kapitał własny minus majątek trwały?

Czy ktoś orientuje się w temacie i mógłby mi pomóc?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: Przekształcenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych