Skocz do zawartości


Czas pracy osoby niepełnosprawnej


wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 23 październik 2020 - 00:23

Jak to jest z czasem pracy osoby niepełnosprawnej (orzeczenie ZUS o całkowitej niezdolności do pracy).

Czy czas pracy 7godzin (35 godzin w tygodniu) zależy od orzeczenia ZUS czy od tego co napisze lekarz medycyny pracy?



#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 23 październik 2020 - 11:14

Z tego co wiem, to na skierowaniu nie podaje się etatu, zatem lekarz nie wie jaki etat obowiązuje daną osobę.



#3 nevamen

nevamen

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 2 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 24 październik 2020 - 11:26

Zależy od stopnia niepełnosprawności jaki posiadasz: znaczny i umiarkowany - 7godzin (35 godzin w tygodniu), lekki 8 godzin (40 godzin w tygodniu). 



#4 Guest_Guest_Pablo

Guest_Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 26 październik 2020 - 21:31

Orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy jest na równie ze stopniem umiarkowanym, czyli 7 godzin.

Ale muszę szefowi pokazać jakiś artykuł bo on ciągle, że to zależy od lekarza z medycyny pracy.



#5 Guest_Catherine

Guest_Catherine
  • Goście

Napisano 26 październik 2020 - 23:38

Czas pracy pracowników niepełnosprawnych został uregulowany odrębnie w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.  Art. 15., 16.  

Pewnie upiera się, ponieważ zgodnie z art. 16 nie stosuje się , " gdy na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę."



#6 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 27 październik 2020 - 19:20

 

Orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy jest na równie ze stopniem umiarkowanym, czyli 7 godzin.

O czym Ty piszesz ?

Zeby pracować po 7 h należy mieć ORZECZENIE o stopniu niepełnoprawności wydanym przez Powiatowe/miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności

Orzeczenie ZUS nie ma nic do tego

 

 

Ma racje , zależy od LMP



#7 Guest_Pablo

Guest_Pablo
  • Goście

Napisano 29 październik 2020 - 21:16

tt



#8 Guest_Pablo

Guest_Pablo

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 29 październik 2020 - 21:21

O czym Ty piszesz ?

Zeby pracować po 7 h należy mieć ORZECZENIE o stopniu niepełnoprawności wydanym przez Powiatowe/miejskie zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności

Orzeczenie ZUS nie ma nic do tego

 

 

Ma racje , zależy od LMP

 

Chodziło mi o to:

 

https://www.pfron.or...epelnosprawnej/

 

 

Czas pracy pracowników niepełnosprawnych został uregulowany odrębnie w ustawie z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych.  Art. 15., 16.  

Pewnie upiera się, ponieważ zgodnie z art. 16 nie stosuje się , " gdy na wniosek osoby zatrudnionej, lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad tą osobą wyrazi na to zgodę."

 

No dobra ale lekarz medycyny pracy nie ma dostępu do mojej dokumentacji medycznej. Na podstawie czego może lub nie może wyrazić zgody. Zresztą nawet gdyby miał dostęp do dokumentacji to i tak będzie się musiał opierać na opinii lekarza specjalisty który mnie prowadzi.



#9 coli

coli

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 30 październik 2020 - 08:58

 

No dobra ale lekarz medycyny pracy nie ma dostępu do mojej dokumentacji medycznej.

Ty masz udzielić informacji jak na spowiedzi :)



#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 październik 2020 - 00:32

Odpowiedzi udzielam, no ale jak mu pokaże eeg lub TK to co on mi może mądrego powiedzieć. Tyle co przeczyta opinie lekarza.



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych