Skocz do zawartości


Zdjęcie

Samochód Prywatny w spółce z o.o.


wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 AgnieszkaRogowska

AgnieszkaRogowska

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 21 październik 2020 - 09:45

Mam takie pytanie.
Wspólnik używa samochodu prywatnego do celów firmowych w spółce z o.o. będącej płatnikiem VAT.
Wiem że może odliczyć 50% vat, a jak jest z pozostałą częścią? updof dopuszcza tylko 20%, a jak to jest z ustawą updop tam jest chyba 75%? Tak?

 

Chodzi mi o art. 16 ust. 1 pkt 51 updop co prawdaż dotyczy tylko osobowych.

 

 

Treść

Art. 16. pod. dochod. od os.
Wyłączenia z kosztów uzyskania przychodu
1.
Nie uważa się za koszty uzyskania przychodów:

25% poniesionych wydatków, z zastrzeżeniem pkt 30, z tytułu kosztów używania samochodu osobowego na potrzeby działalności gospodarczej – jeżeli samochód osobowy jest wykorzystywany również do celów niezwiązanych z działalnością gospodarczą prowadzoną przez podatnika;





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych