Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rzetelny przedsiębiorca płaci w terminie - wskaźnik rzetelności polskich firm 2020

wróć do serwisu Księgowość 17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198675 postów

Napisano 20 październik 2020 - 18:02

Rzetelność można definiować na wiele sposobów, ale bez wątpienia to, czy ktoś płaci terminowo za towary i usługi, jest istotnym kryterium oceny solidności. Rzetelna Firma w oparciu o dane Krajowego Rejestru Długów sprawdziła rzetelność polskich firm. Tegoroczny wskaźnik rzetelności polskich przedsiębiorstw pokazuje pewne zmiany co do terminowości w regulowaniu faktur w porównaniu z zeszłym rokiem. W 2019 r. najwyższym wskaźnikiem rzetelności szczyciły się firmy z województwa podkarpackiego, lubelskiego i opolskiego. Dziś lubelskie spadło z podium, a firmy z Opolszczyzny zajęły pierwsze miejsce. Na podium stanęły także przedsiębiorstwa z Podlasia i Podkarpacia.

Powrót do artykułu: Rzetelny przedsiębiorca płaci w terminie - wskaźnik rzetelności polskich firm 2020

#2 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 20 październik 2020 - 18:02

Dla mnie takim finansowym wyznacznikiem, albo bardziej jednym w kilku wyznaczników, jest posiadanie certyfikatu Rzetelnej Firmy. Przynajmniej wiem, że kontrahent/klient nie ma na sobie długów.

#3 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 17:43

W jaki sposób otrzymuje się taki certyfikat?

#4 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 17:43

#5 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 27 październik 2020 - 19:16

Certyfikat Rzetelnej Firmy z tego co wiem możesz otrzymać od firmy o tej samej nazwie. Przeprowadzają stosowny audyt Twoich finansów i decydują o wydaniu certyfikacji.

Dla mnie takim finansowym wyznacznikiem, albo bardziej jednym w kilku wyznaczników, jest posiadanie certyfikatu Rzetelnej Firmy. Przynajmniej wiem, że kontrahent/klient nie ma na sobie długów.

Owszem, wiesz że na pewno nie jest zarejestrowany w KRD i że nie posiadam tam żadnych zobowiązań, Jeżeli dobrze pamiętam to KRD jest chyba największą firmą posiadająca takowe dane w PL więc certyfikat faktycznie jest dość dużo wart w oczach właścicieli firm.

#6 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 28 październik 2020 - 10:24

Certyfikat Rzetelnej Firmy z tego co wiem możesz otrzymać od firmy o tej samej nazwie. Przeprowadzają stosowny audyt Twoich finansów i decydują o wydaniu certyfikacji.

Owszem, wiesz że na pewno nie jest zarejestrowany w KRD i że nie posiadam tam żadnych zobowiązań, Jeżeli dobrze pamiętam to KRD jest chyba największą firmą posiadająca takowe dane w PL więc certyfikat faktycznie jest dość dużo wart w oczach właścicieli firm.

I na jakiej podstawie decydują o tym, czy moja firma na taki zasługuje? 

To faktycznie fajna sprawa, wtedy nie wejdziesz w biznes z takim klientem. 

#7 Guest_Darek

Guest_Darek
  • Goście

Napisano 31 październik 2020 - 14:10

I na jakiej podstawie decydują o tym, czy moja firma na taki zasługuje? 

Jak chodzi o ten certyfikat to jest sprawdzane czy nie masz długów w KRD  i na tej bazie otrzymujesz certyfikat. Po prostu dokładnie sprawdzają Twój biznes pod kątem z

To faktycznie fajna sprawa, wtedy nie wejdziesz w biznes z takim klientem. 

Dokladnie. Tez mi się to podoba. Jedna zła biznesowo decyzja moze kosztować cie długi na cale zycie albo upadłość firmy.. 

#8 Malinowskaaa

Malinowskaaa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 31 październik 2020 - 15:37

Jak chodzi o ten certyfikat to jest sprawdzane czy nie masz długów w KRD  i na tej bazie otrzymujesz certyfikat. Po prostu dokładnie sprawdzają Twój biznes pod kątem z

A wiesz może czy ten certyfikat jest już na zawsze? Czy może się zdarzyć, że cofną jego przyznanie ?

Dokladnie. Tez mi się to podoba. Jedna zła biznesowo decyzja moze kosztować cie długi na cale zycie albo upadłość firmy.. 

Fajna sprawa z tym certyfikatem, bo pomaga kreować pozytywny wizerunek Twojej działalności i wzbudza zaufanie Twoich partnerów biznesowych.

#9 Guest_Kamilek

Guest_Kamilek
  • Goście

Napisano 31 październik 2020 - 22:08

A wiesz może czy ten certyfikat jest już na zawsze? Czy może się zdarzyć, że cofną jego przyznanie ?

Z tego co wiem trzeba ten certyfikat odnawiać co jakiś czas. Warto zapytać o to jednak konsultantów w Rzetelnej Firmie. To dość ważne bo może być to inwestycja jednorazowa lub ciągła.

Fajna sprawa z tym certyfikatem, bo pomaga kreować pozytywny wizerunek Twojej działalności i wzbudza zaufanie Twoich partnerów biznesowych.

Owszem ale też warto uważać jakie certyfikaty się wykupuje. Taki certyfikat jak rzetelna firma jest OK, ale jest też sporo lewych certyfikatów.

#10 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 04 listopad 2020 - 16:47

A można ten certyfikat w jakiś sposób stracić? Nawet jakby miał być ''na całe życie'' to przecież sytuacja może się zmienić. 

Z tego co wiem trzeba ten certyfikat odnawiać co jakiś czas. Warto zapytać o to jednak konsultantów w Rzetelnej Firmie. To dość ważne bo może być to inwestycja jednorazowa lub ciągła.

Owszem ale też warto uważać jakie certyfikaty się wykupuje. Taki certyfikat jak rzetelna firma jest OK, ale jest też sporo lewych certyfikatów.

W takim razie ile kosztuje wyrobienie takiego certyfikatu? Chyba nie jest to żadna wygórowana kwota, co? 

#11 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 08 listopad 2020 - 19:03

A można ten certyfikat w jakiś sposób stracić? Nawet jakby miał być ''na całe życie'' to przecież sytuacja może się zmienić. 

Możesz go stracić jak przestaniesz przestrzegać Kodeksu lub złamiesz inne postanowienia programu. Poza tym kontrolują też Twoją sytuację finansową w firmie więc nie jest tak, ze ktoś dostaje certyfikat i tyle. To bardziej złożony proces jest.

W takim razie ile kosztuje wyrobienie takiego certyfikatu? Chyba nie jest to żadna wygórowana kwota, co? 

Z tego co można zleźć w temacie cen tego certyfikatu w Internecie to jego cena waha się od 200 do kilkuset złotych. Także nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jak widać cena jest od czegoś uzależniona. Pewnie od wielkości firmy. 

#12 Guest_Kevin

Guest_Kevin
  • Goście

Napisano 09 listopad 2020 - 15:04

Możesz go stracić jak przestaniesz przestrzegać Kodeksu lub złamiesz inne postanowienia programu. Poza tym kontrolują też Twoją sytuację finansową w firmie więc nie jest tak, ze ktoś dostaje certyfikat i tyle. To bardziej złożony proces jest.

Myślisz, że na prawdę ktoś sprawdza czy faktycznie stosujesz się do kodeksu i jak wygląda twoja bieżąca sytuacja finansowa?

Wypełnij sobie formularz na stronie rzetelnej firmy to do Ciebie zadzwonią i się dokładnie dowiesz co musisz zrobić krok po kroku.

#13 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 10 listopad 2020 - 19:18

Dobrze, teraz już rozumiem. Tak się właśnie nad tym głowiłam...

Wypełnij sobie formularz na stronie rzetelnej firmy to do Ciebie zadzwonią i się dokładnie dowiesz co musisz zrobić krok po kroku.

A ile trwa wyrabianie certyfikatu? Czy to jest bardzo rozległe w czasie czy raczej chwila moment i juz certyfikat jest wyrobiony? 

#14 Guest_Adampol

Guest_Adampol
  • Goście

Napisano 15 listopad 2020 - 10:07

Myślisz, że na prawdę ktoś sprawdza czy faktycznie stosujesz się do kodeksu i jak wygląda twoja bieżąca sytuacja finansowa?

Jakby tego nikt nie sprawdzał to każda firma w PL byłaby "rzetelna". Tak to kontrola sprawia, że mianem tym mogą szczycić się tylko jednostki.

A ile trwa wyrabianie certyfikatu? Czy to jest bardzo rozległe w czasie czy raczej chwila moment i juz certyfikat jest wyrobiony? 

To jest chyba pytanie, które trzeba zadać konsultantowi po kontakcie w sprawie certyfikatu. Sądzę,  że to zależy może zależeć, np. od wielkości firmy 

#15 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 15 listopad 2020 - 11:01

Jakby tego nikt nie sprawdzał to każda firma w PL byłaby "rzetelna". Tak to kontrola sprawia, że mianem tym mogą szczycić się tylko jednostki.

No tak, a z doświadczenia chyba duża część z nas wie, że niestety nie każda firma do takich należy. Dlatego myślę, że to bardzo fajna sprawa. W końcu od razu można zobaczyć, czy warto takiej firmie zaufać. 

To jest chyba pytanie, które trzeba zadać konsultantowi po kontakcie w sprawie certyfikatu. Sądzę,  że to zależy może zależeć, np. od wielkości firmy 

No i tak też zrobię w takim razie. Chciałabym móc się pochwalić takim certyfikatem. Rozumiem, że tutaj będzie trochę tych formalności? 

#16 Guest_Keska

Guest_Keska
  • Goście

Napisano 21 listopad 2020 - 18:19

No tak, a z doświadczenia chyba duża część z nas wie, że niestety nie każda firma do takich należy. Dlatego myślę, że to bardzo fajna sprawa. W końcu od razu można zobaczyć, czy warto takiej firmie zaufać. 

No i tak też zrobię w takim razie. Chciałabym móc się pochwalić takim certyfikatem. Rozumiem, że tutaj będzie trochę tych formalności? 

Jakie formalności moga byc wymagane do nadania certyfikatu przez prywatny podmiot? Mysle ze oni sobie wszystko sami sprawdza w swoich bazach...

Jak sprawdzisz czy firma nie ma podrobionego certyfikatu? To jest praktycznie niesprawdzalne przecież wiec nie wiem czy warto sie kierować takimi rzeczami przy doborze jakiejś firmy do współpracy.

#17 Guest_Magda

Guest_Magda
  • Goście

Napisano 22 listopad 2020 - 17:12

Jakie formalności moga byc wymagane do nadania certyfikatu przez prywatny podmiot? Mysle ze oni sobie wszystko sami sprawdza w swoich bazach...

No tak ale mimo wszystko jakieś formalności przy tym pewnie są... Ale może faktycznie nie będzie ich zbyt wiele? 

Jak sprawdzisz czy firma nie ma podrobionego certyfikatu? To jest praktycznie niesprawdzalne przecież wiec nie wiem czy warto sie kierować takimi rzeczami przy doborze jakiejś firmy do współpracy.

Serio nie da się tego sprawdzić? Wydaje mi się, że w jakichś bazach to powinno być. 

#18 Guest_Karma

Guest_Karma
  • Goście

Napisano 26 listopad 2020 - 17:47

No tak ale mimo wszystko jakieś formalności przy tym pewnie są... Ale może faktycznie nie będzie ich zbyt wiele? 

Warto się skontaktować z Rzetelną Firmą i po prostu ich o to zapytać. Informacje ze źródła są zawsze najpewniejsze.

Serio nie da się tego sprawdzić? Wydaje mi się, że w jakichś bazach to powinno być. 

Da się wszystko sprawdzić na stronie Rzetelnej Firmy. Tam jest chyba nawet lista podmiotów posiadających certyfikację. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych