Skocz do zawartości

Prywatność środków w PPK

#PPK #emerytura

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 13:56

Cześć!
W związku z tym, że mój pracodawca niebawem wdraża u mnie w firmie Pracownicze Plany Kapitałowe, czeka mnie decyzja czy dołączyć do programu, czy złożyć jednak deklarację rezygnacji z PPK. Słyszę wiele różnych opinii, niektórzy obawiają się podobnej historii do OFE, jednak im więcej czytam o tym programie, tym bardziej pozytywnie się nastawiam.
Przeglądam wiele różnych artykułów, ostatnio czytałam na stronie Nationale Nederlanden o korzyściach płynących z PPK. Widzę, że oprócz comiesięcznych wpłat pracownika i pracodawcy, dostajemy też dopłaty od państwa. Brzmi to naprawdę dobrze i zachęcająco. Jednak to, co mnie zastanawia w tym momencie - czy to nie wpływa jakkolwiek na prywatność zbieranych przeze mnie środków? Będę wdzięczna za Waszą pomoc! Zerknijcie, może ja po prostu nie widzę żadnej informacji u źródła.

Aneta

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 19 październik 2020 - 15:09

PPK nie ma nic wspólnego z OFE. Każdy uczestnik PPK otrzymuje dostęp do swojego konta PPK i może zawsze zobaczyć ile ma zgromadzonych środków.  Ale warto poczytać jakie będą potrącenia podczas wypłat, zazwyczaj to demotywuje ludzi do wstępowania do PPK gdy okazuje się, że na koncie PPK ktoś ma 100000 zł a "dostanie" 80000 zł.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych