Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Izolacja domowa a praca zdalna

wróć do serwisu Kadry 16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 19:29

Wiem, że na kwarantannie można zlecić pracownikowi pracę zdalną. Ale czy pracownikowi choremu na Covid i objętemu izolacją domową także?

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5994 postów

Napisano 16 październik 2020 - 20:27

Zasada jest taka, że chory nie może świadczyć pracy.

#3 Guest_Basia

Guest_Basia
  • Goście

Napisano 17 październik 2020 - 09:11

Ale jeśli pracownik czuje się dobrze i sam wnioskuje o pracę zdalną to czy pracodawca może choremu na Covid pozwolic pracowac zdalnie?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21803 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 17 październik 2020 - 10:14

CHOREMU pracownikowi nie można polecić pracy zdalnej, ani żadnej innej formy.
Pracownik chory ma zwolnienie lekarskie, wtedy nie może świadczyć pracy.
Chyba, że pracownik jest zdrowy, a jedynie podlega kwarantannie że względu na kontakt z osobą zakażoną.
Jednak sama piszesz, że jest CHORY.
Wniosek pracownika nie jest wiążący dla pracodawcy

#5 Guest_Maciej

Guest_Maciej
  • Goście

Napisano 18 październik 2020 - 21:23

Nie może pracować zdalnie, jeżeli jest chory, ale to  ustala lekarz, wystawiając zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Jeżeli ktoś jest chory  "w swoim odczuciu", ale lekarz nie stwierdzi niezdolności do pracy          ( zwolnienie lekarskie), to może pracować zdalnie, kwestia do dogadania z pracodawcą.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21803 postów

Napisano 19 październik 2020 - 04:25

Nie może pracować zdalnie, jeżeli jest chory, ale to  ustala lekarz, wystawiając zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Jeżeli ktoś jest chory  "w swoim odczuciu", ale lekarz nie stwierdzi niezdolności do pracy          ( zwolnienie lekarskie), to może pracować zdalnie, kwestia do dogadania z pracodawcą.

Co ty wypisujesz?
Jeśli jest zwolnienie lekarskie to pracować NIE MOŻNA.
Tu nie ma żadnego "dogadywania" się.
Koniec, kropka.

#7 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 29 październik 2020 - 15:29

A jeśli nie ma zwolnienia lekarskiego, tylko izolacja nałożona w wyniku pozyt. testu osoby bezobjawowej?

#8 Guest_B.

Guest_B.
  • Goście

Napisano 01 listopad 2020 - 14:43

Właśnie też mnie to interesuje. Czy ktoś może jednoznacznie potwierdzić że chory na Covid-19 kgory nue ma zwolnienia lekarskuego może pracować zdalnie?

#9 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5994 postów

Napisano 01 listopad 2020 - 15:01

Nie może pracować.

Sam piszesz "chory na Covid-19". Chory nie może świadczyć pracy.

Jeśli jesteś na kwarantannie, to co innego, możesz pracować zdalnie, ale będąc w izolacji oznacza, że jesteś chory.

#10 Guest_TIM

Guest_TIM
  • Goście

Napisano 14 listopad 2020 - 20:14

Nie każdy zakażony wirusem jest "chory na COVID".
Chodzi o wyjasnienie sytuacji kiedy zoatala nalozona izolacja z urzsedu po dodatnim teście ale stan zdrowia pacjenta pozwala na pracde biurową w trybie zdalnym.

Dodatni test NIE RÓWNA SIĘ choroba!

#11 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 14 listopad 2020 - 22:02

To trochę jak chory na katar lub chory na grypę nie mógłby pracować.  Idzie do lekarza, (lub nie) dostaje leki i jeśli czuje się na siłach idzie do pracy. Nie wiem, dlaczego tu jest nie wyjaśnione do końca. Mam Covid, czuję się dobrze, nie mam zwolnienia - nie mogę wyjść z domu, ale skoro mogę pracować w domu to czemu nie? 

#12 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 18 listopad 2020 - 15:25

Dzwoniłam do ZUS w tej sprawie i Pani stwierdziła, że na izolacji można pracować zdalnie. Wtedy nie przysługuje wynagrodzenie chorobowe, tylko wynagrodzenie za pracę. Pani z PIP to potwierdziła, ale powiedziała że oficjalnego stanowiska jeszcze nie ma ...I że pracodawca nie może zmusić do pracy zdalnej pracownika na izolacji.

#13 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 992 postów

Napisano 18 listopad 2020 - 18:28

https://kadry.infor....-dozwolona.html

#14 Guest_Krzysztof

Guest_Krzysztof
  • Goście

Napisano 26 listopad 2020 - 10:05

A jeśli nie ma zwolnienia lekarskiego, tylko izolacja nałożona w wyniku pozyt. testu osoby bezobjawowej?

Jeżeli u kogoś stwierdzono zarażenie wirusem SARS-CoV-2, ale zarażenie przechodzi się bezobjawowo, to znaczy że nie jest się chorym. Wiele osób ma z tym problem, ale trzeba zaznaczyć, że jest wyraźna różnica pomiędzy wirusem SARS-CoV-2, a chorobą COVID-19. To są dwa różne określenia! Wirus SARS-CoV-2 może wywołać chorobę COVID-19, ale nie musi.

To tak samo jak zarażeniem wirusem HIV może doprowadzić do zachorowania na AIDS, ale nie musi. Tak przy okazji, to czy osoba chora na AIDS nie może w ogóle pracować, bo jest chora?

Należy też zauważyć, że każdy z nas ma w sobie jakieś wirusy. Czy zatem sam fakt posiadania w swoim organizmie jakiegokolwiek wirusa miałby uniemożliwiać nam podjęcie pracy? To wtedy wszyscy by musieliby przejść na rentę. To byłby absurd.

Zatem sam fakt zarażenia wirusem SARS-CoV-2 nie oznacza braku możliwości świadczenia pracy, tak samo jak bycie zarażonym jakimkolwiek innym wirusem. Nie ma wprost przepisu zabraniającego pracy osobom zarażonym wirusem SARS-CoV-2. Są za to przepisy nakładające na takie osoby izolację domową, więc oczywistym jest, że nie można wtedy przyjść do pracy do biura, ale jak najbardziej można wykonywać wtedy pracę zdalną z miejsca odbywania izolacji. Sprawa się zmienia dopiero wtedy, gdy wirus SARS-CoV-2 doprowadzi do choroby COVID-19. Wtedy będzie można już go uznać za chorego.

#15 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 30 listopad 2020 - 13:38

Co ty wypisujesz?
Jeśli jest zwolnienie lekarskie to pracować NIE MOŻNA.
Tu nie ma żadnego "dogadywania" się.
Koniec, kropka.

Na izolacji nie zawsze dostaje się zwolnienie lekarskie. Jestem na to żywym przykładem. Mam wystawiony papier na PUE o izolacji ale zwolnienia lekarskiego brak. I pracuję zdalnie. Zresztą właśnie uchwalili przepisy że pracować zdalnie na izolacji można.

#16 gosia kadry

gosia kadry

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 102 postów

Napisano 30 listopad 2020 - 13:40

Nie może pracować.

Sam piszesz "chory na Covid-19". Chory nie może świadczyć pracy.

Jeśli jesteś na kwarantannie, to co innego, możesz pracować zdalnie, ale będąc w izolacji oznacza, że jesteś chory.

Nie prawda. To że ma się wirusa nie znaczy że ma się objawy. Bezobjawowi nie dostają zwolnienia lekarskiego tylko papier o izolacji.

#17 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 21803 postów

Napisano 30 listopad 2020 - 18:13

I gadaj tu z nierozgarniętym

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych