Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zaginiony wniosek RDZ

zus rdz

wróć do serwisu Moja Firma 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gosia1109

Gosia1109

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2020 - 13:01

Witam. Czy spotkał się ktoś z sytuacją, że z kilku wniosków RDZ - w związku z Covidem -  wrzuconych do pudła stojącego w holu Zusu - ( do tego przeznaczonego) -  jakiś nie "dotarł" do systemu informatycznego ? Jak problem został rozwiązany ? Będę wdzięczna za info :)

Użytkownik Gosia1109 edytował ten post 16 październik 2020 - 13:07

#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 13:52

Do pewnego momentu można było składać wnioski do ZUS o postojowe i zwolnienie przez PUE i papierowo a chyba w czerwcu można było złożyć wnioski już tylko przez ZUS PUE. Po tym czasie wnioski złożone papierowo (które czekały na rozpatrzenie i przebywały na kwarantannie).

#3 Gosia1109

Gosia1109

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2020 - 13:58

Do pewnego momentu można było składać wnioski do ZUS o postojowe i zwolnienie przez PUE i papierowo a chyba w czerwcu można było złożyć wnioski już tylko przez ZUS PUE. Po tym czasie wnioski złożone papierowo (które czekały na rozpatrzenie i przebywały na kwarantannie).

Wnioski zostały złożone pod koniec kwietnia

#4 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 14:03

W maju można było jeszcze złożyć wniosek o zwolnienie z ZUS papierowo... Składaliśmy kilka Z-3 i pełnomocnictw i wniosków o postojowe i wszystko się zgadzało. Proponowałabym kontakt z ZUS i zapytanie się co w tej sytuacji (obawiam się, że powiedzą, że nic się nie da zrobić) i kontakt z prawnikiem.

#5 Gosia1109

Gosia1109

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2020 - 14:14

W maju można było jeszcze złożyć wniosek o zwolnienie z ZUS papierowo... Składaliśmy kilka Z-3 i pełnomocnictw i wniosków o postojowe i wszystko się zgadzało. Proponowałabym kontakt z ZUS i zapytanie się co w tej sytuacji (obawiam się, że powiedzą, że nic się nie da zrobić) i kontakt z prawnikiem.

Pod koniec czerwca przyszła inf, że wnioski złożone za firmę Zus rozpatrzył pozytywnie, więc czekałam spokojnie na info odn,wniosku mojego i męża (wspólnie prowadzimy firmę). Sprawa wyszła pod koniec września, gdy złożyliśmy do Zusu pismo o prolongatę biezacych składek :( Pisaliśmy do nich o ponowne sprawdzenie - odpisali,że sprawdzili i nie znaleźli. Sama osobiście te cholerne wnioski nosiłam do Zusu.

#6 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 14:17

Ale skoro dostaliście od ZUS informację że wnioski są złożone i zostały rozpatrzone pozytywnie to jak mogło się okazać, że nie został dostarczony RDZ? Jaki jest status wniosku na ZUS PUE?

#7 Gosia1109

Gosia1109

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2020 - 14:19

Wniosek za firmę był, a naszych imiennych nie było. Na PUE nie ma naszych wniosków

#8 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 14:33

A, rozumiem. W takim razie albo spróbować to wyjaśnić w ZUS (może wasz wniosek trafił do osoby która obsługuje firmę) albo skontaktować się z prawnikiem, może on będzie miał inny pomysł.

#9 Gosia1109

Gosia1109

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 16 październik 2020 - 14:42

Tak, będziemy pisać jeszcze raz. Ciekawa jestem, czy tylko ja mam takiego pecha, czy są jeszcze jacyś inni w takiej sytuacji :( Dzięki Aga za poradę

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zus, rdz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy