Skocz do zawartości

zwolnienie lekarskie z powodu Covid - kod literowy?

koronawirus covid zwolnienie lekarskie kwarantanna izolacja

wróć do serwisu Kadry 27 odpowiedzi w tym temacie

#21 Guest_m.

Guest_m.
  • Goście

Napisano 14 październik 2020 - 13:11

Po 1: za dobrowolne (bez decyzji sanepidu) poddanie się kwarantannie nie przysługuje ani wynagrodzenie, ani zasiłek/wynagrodzenie chorobowe. Na czas dobrowolnej kwarantanny pracownik powinien wypisać urlop wypoczynkowy.

Po 2: decyzje sanepidu wysyłane są z dużym opóźnieniem (u nas w regionie dopiero wrześniowe decyzje wysyłają, więc za październikowe wezmą się dopiero w listopadzie zapewne)... "Nasz" ZUS powiedział w rozmowie telefonicznej, że podstawą do wypłaty zasiłku bądź wynagrodzenia chorobowego powinno być oświadczenie napisane przez pracownika. Nasz dział płac woli jednak poczekać na oficjalne pisma i później będzie robił korekty.

Po 3: w czerwcu mieliśmy pracownika, który miał nałożoną kwarantannę ze względu na kwarantannę żony. Decyzja sanepidu była tylko imiennie na żonę, ale była tam informacja, że kwarantanna nakładana jest także na wszystkich domowników zamieszkujących wspólne gospodarstwo domowe razem z nią. Czyli automatycznie na jej męża (a naszego pracownika). Pracownik przedłożył nam decyzję żony + wypełnione oświadczenie o odbywaniu obowiązkowej kwaranntanny. Na stronie ZUSu jest wzór tego oświadczenia do wydrukowania.

I teraz pytanie czy nadal jest tak samo, czy jednak każdy domownik dostaje odrębną decyzję o kwarantannie?

#22 Guest_m.

Guest_m.
  • Goście

Napisano 14 październik 2020 - 13:19

Chyba, że tak jak ktoś wcześniej napisał - jeśli podczas kwarantanny pracownik pracował zdalnie (a może to robić), to wtedy płaci mu się normalne wynagrodzenie jak za normalną pracę.

#23 Guest_XXmaja92

Guest_XXmaja92
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 06:52

u nas w firmie też pracownik ma decyzję tylko na syna, i też jest zapis ze kwarantanna obejmuje wszystkich domowników także dalej tak piszą bo mam tą decyzje z zeszłego tygodnia. 

jakie to ośw. trzeba napisać ? szukałam na Zus ni nie mogę znaleźć . ? 

#24 Guest_Ellie

Guest_Ellie
  • Goście

Napisano 21 październik 2020 - 20:04

Mam zapytanie. Odbywam kwarantannę w związku z kontaktem z zarażoną osobą, ale przebywam na L4 na swoją chorobę. Po zakończeniu zwolnienia zostały mi jeszcze 2 dni do zakończenia kwarantanny. Czy jeśli pracodawca zgodzi się na 2 dni pracy zdalnej, to czy muszę donosić jakieś oświadczenie/dokument do pracy o czasie trwania kwarantanny?

#25 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 październik 2020 - 07:44

Nie musisz jeśli będziesz pracować zdalnie.
Pracownik pracujący zdalnie nie musi mieć/być kwarantanny i zachowuje 100% wynagrodzenia

#26 Guest_m.

Guest_m.
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 07:53

u nas w firmie też pracownik ma decyzję tylko na syna, i też jest zapis ze kwarantanna obejmuje wszystkich domowników także dalej tak piszą bo mam tą decyzje z zeszłego tygodnia. 

jakie to ośw. trzeba napisać ? szukałam na Zus ni nie mogę znaleźć . ? 

Wpisz w google "oświadczenie o odbywaniu obowiązkowej kwarantanny" i mi od razu pierwszy wynik, który pokazuje, to strona ZUSu: 

Świadczenia chorobowe dla osób objętych obowiązkową kwarantanną

2 września2020

#27 Guest_Ellie

Guest_Ellie
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 10:21

Dziękuję za odpowiedź, ZosiuA.

#28 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20906 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 22 październik 2020 - 14:02

Dziękuję za odpowiedź, ZosiuA.

Proszę :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: koronawirus, covid, zwolnienie lekarskie, kwarantanna, izolacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych