Skocz do zawartości


UoD bez kosztów uzyskania przychodu?


wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 07 październik 2020 - 13:49

Robię UoD z podwykonawcą i wszystkie kalkulatory liczą mi bez kosztów uzyskania przychodu 20%. Czy coś się zmieniło, czy ja coś przegapiłam? 

 

Czy to znaczy, że teraz zryczałtowany podatek 17% liczy się od pełnej kwoty brutto? 



#2 Maria

Maria

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3697 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 08 październik 2020 - 10:49

Zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 5a ustawy o PIT, od przychodów z tytułu, o którym mowa w art. 13 pkt 2 i 5-9, pobiera się zryczałtowany podatek dochodowy w wysokości 17% tego przychodu, jeżeli kwota należności określona w umowie zawartej z osobą niebędącą pracownikiem płatnika nie przekracza 200 zł.





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy