Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rezygnacja z PPK - co oznacza w praktyce?

wróć do serwisu Kadry 13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516625 postów

Napisano 03 październik 2020 - 12:43

W każdej chwili można zrezygnować z oszczędzania w PPK. Składa się wówczas deklarację o rezygnacji z programu. Co taka decyzja oznacza w praktyce?

Powrót do artykułu: Rezygnacja z PPK - co oznacza w praktyce?

#2 Guest_Zelka

Guest_Zelka
  • Goście

Napisano 03 październik 2020 - 12:43

W naszej aktualnej sytuacji, wiąże się to najzwyczajniej w świecie z rezygnacją z własnej w miare godnej jesieni średniowiecza. Mało kogo stac na oszczedności rzedu kilkuset tysiecy. W Polsce jakos nie mysli sie o emeryturze będąc w młodym wieku. A jak pokazują przyklady chocby Nowej Zelandii - o tym warto byloby pomyslec od podjęcia pierwszej pracy. Wtedy regularnie zbiera sie grosz do grosza na kontach PPK a oszczednosci po przejsciu na emeryture siegaja wysokości nawet 100tys. zł

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 08 październik 2020 - 14:37

Z OFE też tak miało być - eldorado. Kaskę przejął ZUS?

#4 Guest_Polak

Guest_Polak
  • Goście

Napisano 08 październik 2020 - 14:37

Z OFE też tak miało być - eldorado. Kaskę przejął ZUS?

#5 Guest_Iza

Guest_Iza
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 13:10

Jak to jest w końcu z wpłatami od pracodawcy? Podobno tylko składki ZUS są zabierane, a w artykule jest napisane, że pracownik w przypadku rezygnacji nie otrzyma wpłat od pracodawcy.

#6 Guest_ania

Guest_ania
  • Goście

Napisano 22 październik 2020 - 14:14

W naszej aktualnej sytuacji, wiąże się to najzwyczajniej w świecie z rezygnacją z własnej w miare godnej jesieni średniowiecza. Mało kogo stac na oszczedności rzedu kilkuset tysiecy. W Polsce jakos nie mysli sie o emeryturze będąc w młodym wieku. A jak pokazują przyklady chocby Nowej Zelandii - o tym warto byloby pomyslec od podjęcia pierwszej pracy. Wtedy regularnie zbiera sie grosz do grosza na kontach PPK a oszczednosci po przejsciu na emeryture siegaja wysokości nawet 100tys. zł

Tak. marz sobie dalej...

#7 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Napisano 30 październik 2020 - 09:11

Znowu bzdury piszecie, rezygnując z PPK - traci się dopłaty od państwa oraz 30% wpłat od pracodawcy ląduje w ZUS, a 70% dostajesz TY, ewentualnie jeszcze płacisz podatek od zysków kapitałowych.

#8 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

Znowu bzdury piszecie, rezygnując z PPK - traci się dopłaty od państwa oraz 30% wpłat od pracodawcy ląduje w ZUS, a 70% dostajesz TY, ewentualnie jeszcze płacisz podatek od zysków kapitałowych.

#9 Guest_ja

Guest_ja
  • Goście

#10 Guest_mondrusek

Guest_mondrusek
  • Goście

Napisano 12 listopad 2020 - 21:19

jak komentarz wyzej, artykul wprowadza w blad

#11 Guest_mondrusek

Guest_mondrusek
  • Goście

Napisano 12 listopad 2020 - 21:19

jak komentarz wyzej, artykul wprowadza w blad

#12 Guest_mondrusek

Guest_mondrusek