Skocz do zawartości

Kategorie

Forum

Zdjęcie

Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak to zrobić?


4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 103250 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 16:38

Gdy podłączenie domu do kanalizacji jest drogie lub niemożliwe, warto rozważyć budowę własnej oczyszczalni ścieków. To rozwiązanie jest nie tylko wygodne i tanie w użytkowaniu, ale też przyjazne dla środowiska, ponieważ zanieczyszczania w tych urządzeniach są usuwane za pomocą naturalnych metod.

Powrót do artykułu: Przydomowa oczyszczalnia ścieków - jak to zrobić?

#2 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2020 - 16:38

Sporo przydatnych informacji na temat rodzajów oczyszczalni i ich eksploatacji znalazłem na stronie Biozym. Na rozruch instalacji użyję BioStart DRENAŻ.

#3 Guest_Dominik

Guest_Dominik
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2021 - 15:05

Polecam usługi firmy Labert oferującej min. budowę przydomowych oczyszczalni. Firma jest solidna i godna polecania.#4 Guest_RobiKan

Guest_RobiKan
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2021 - 20:59

Niestety oczyszczalnie oferowane przez supermarkety typu Castorama to jest po prostu nocnik do rozsączania ścieków. Ich efektywność jest bardzo ograniczona i zmienna. W czasie stężenia zanieczyszczeń w gruncie rosną i robi się bardzo nieprzyjemna sytuacja gdyż teren z rozsączaniem zaczyna śmierdzieć i pojawia się zagrożenie sanitarne dla naszych wód. Te technologie oczyszczalni to już przeżytek, nowe technologie oczyszczalni ze złożem ruchomym lub osadem czynnym oraz granulowanym to przeskok do uzyskiwania stabilnego procesu oczyszczania w czasie (długofalowo). Niestety trzeba oczyszczalnie napowietrzać i właściwie eksploatować, ale oczyszczalnie ścieków (te małe do 5 m3/d lub tzw. przydomowe) są tylko dla świadomych użytkowników.

#5 Guest_Robert

Guest_Robert
  • Goście

Napisano 12 kwiecień 2021 - 21:00

Niestety oczyszczalnie oferowane przez supermarkety typu Castorama to jest po prostu nocnik do rozsączania ścieków. Ich efektywność jest bardzo ograniczona i zmienna. W czasie stężenia zanieczyszczeń w gruncie rosną i robi się bardzo nieprzyjemna sytuacja gdyż teren z rozsączaniem zaczyna śmierdzieć i pojawia się zagrożenie sanitarne dla naszych wód. Te technologie oczyszczalni to już przeżytek, nowe technologie oczyszczalni ze złożem ruchomym lub osadem czynnym oraz granulowanym to przeskok do uzyskiwania stabilnego procesu oczyszczania w czasie (długofalowo). Niestety trzeba oczyszczalnie napowietrzać i właściwie eksploatować, ale oczyszczalnie ścieków (te małe do 5 m3/d lub tzw. przydomowe) są tylko dla świadomych użytkowników.Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy