Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rozwód czy separacja - na co się zdecydować?

5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672276 postów

Napisano 29 wrzesień 2020 - 09:55

Decyzja o rozstaniu podjęta – co dalej? Co będzie lepsze: rozwód czy separacja? Warto znać różnice i wiedzieć kiedy sąd orzeka rozwód, a kiedy separację.

Powrót do artykułu: Rozwód czy separacja - na co się zdecydować?

#2 Guest_Marcelina

Guest_Marcelina
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2020 - 09:55

To zależy od sytuacji, u mnie akurat korzystniejszy był rozwód. Wiem, że to brzmi bezdusznie, ale mój szanowny małżonek nie miał skrupułów, żeby przegrywać wspólny majątek na automatach. Skorzystałam z porady kancelarii p. Skiby z Łomianek i złożyłam pozew z orzeczeniem o winie. Teraz jestem wolna i spokojna.

#3 travolta

travolta

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 218 postów

Napisano 07 październik 2020 - 10:45

Pytanie jaka jest sytuacja. W większości przypadków bardziej polecana jest jednak separacja od rozwodu Daje wiele możliwości prawnych, jednoczesnie jest znacznie tańsza. Poza tym daje możliwość przemyślenia sprawy małżonkom oraz spory odsetek osób do siebie wraca. Nie jest tak ostateczna jak rozwód bo wszystko mozna odwrócić. 

Jeśli jesteście zainteresowani taką sytuacją, polecam kontakt z prawnikiem, ze swojej strony polecam skontaktowanie się z tym specjalistą:

https://cpkoscielniak.pl/

Powinien wyjaśnić, jak przygotować się do takiej sprawy. 

#4 Guest_Arletta Bolesta

Guest_Arletta Bolesta
  • Goście

Napisano 07 październik 2020 - 14:04

Inaczej jest w kościelnym prawie małżeńskim, gdyż Strony bardziej dążą do uznania swojego małżeństwa jednak za nieważne

dr Arletta Bolesta

adwokat kościelny

a.bolesta@op.pl

#5 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 18:07

U mnie też rozwód. Był w sumie koniecznością. Mnie reprezentowała mec. Maryla Mikołajewska

#6 Guest_Zbyszek

Guest_Zbyszek
  • Goście

Napisano 16 październik 2020 - 18:07

U mnie też rozwód. Był w sumie koniecznością. Mnie reprezentowała mec. Maryla Mikołajewska

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych