Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

wróć do serwisu Księgowość 7 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198632 postów

Napisano 23 wrzesień 2020 - 10:34

Nowy plik JPK_VAT, zawierający część deklaracyjną i ewidencyjną, będą obowiązkowo składać wszyscy podatnicy zarejestrowani jako czynni podatnicy VAT za okresy od 1 października 2020 r. Podatnicy VAT nie będą mogli zatem za ww. okresy składać deklaracji VAT-7 i VAT-7K w inny sposób, niż przez JPK_VAT. Ministerstwo Finansów odpowiada na pytania podatników dotyczące nowego pliku JPK_VAT z deklaracją. Poniżej publikujemy pytania podatników i odpowiedzi MF dotyczące kodów oznaczeń dostawy towarów i świadczenia usług w nowym JPK_VAT z deklaracją.

Powrót do artykułu: Oznaczenia dostawy towarów i świadczenia usług (kody GTU) w nowym JPK_VAT z deklaracją

#2 Guest_kuku

Guest_kuku
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2020 - 10:34

Dużo jest napisane, na stronach rządowych również... ale wszystko dotyczy transakcji sprzedaży... A co z zakupami, tez należy wpisywać oznaczenia? Np. oleju opałowego, który zużywam na ogrzewanie? Na fakturach nie będzie oznaczeń, to skąd będę wiedział np. które części do samochodów powinny być oznaczone? To nie jest moja branża, kupuję,naprawiam we własnym zakresie... itd itd

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2020 - 11:31

Nie.. Te oznaczenia dotyczą tylko i wyłącznie sprzedaży.. Zakupy natomiast będziemy oznaczać:

1/MPP- dot. f-r obowiązkowo płatnych podzieloną płatnością,  

2/ VAT-RR -f-r o której mowa w art. 116 ustawy,

3/ WEW -dokumentów wewnętrznych,

4/MK- f-r otrzymanych od podatnika rozliczającego się metodą kasową...

#4 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

Napisano 29 wrzesień 2020 - 21:56

"Grupa GTU_07 obejmuje towary o kodach CN 8701-8708. Oznaczenie dotyczy grup oraz podgrup. Natomiast wykazana oddzielnie podpozycja CN 8708 10 mieści się w pozycji CN 8708 i stanowi doprecyzowanie wskazanej grupy towarowej." O co w tym chodzi? Przecież to masło maślane.

#5 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

"Grupa GTU_07 obejmuje towary o kodach CN 8701-8708. Oznaczenie dotyczy grup oraz podgrup. Natomiast wykazana oddzielnie podpozycja CN 8708 10 mieści się w pozycji CN 8708 i stanowi doprecyzowanie wskazanej grupy towarowej." O co w tym chodzi? Przecież to masło maślane.

#6 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

#7 Guest_Janek

Guest_Janek
  • Goście

#8 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 07 październik 2020 - 09:40

Witam,
Prowadzę firmę transportową, wykonuję zlecenia transportów busami do 3,5t głownie między krajami UE oraz transport kabotażowe po krajach UE. Czy wystawiając fakturę muszę użyć kodu GTU13? Czy oprócz tego oznaczenia muszę zastosować też któreś z pozostałych np. I_42? Ja wykonując transport często nie wiem jaką drogę przebył wcześniej towar, zanim ja otrzymałam zlecenie przewozu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych