Skocz do zawartości

Klasyfikacja

światłowód dzierżawa klasyfikacja paragraf ksiegowanie

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2020 - 08:34

Witam :)

Szukam odpowiedzi jaką powinny mieć klasyfikacje następujące pozycje:

1. Aktywacja usługi - INTERNET ( pod tą pozycją kryje się jednorazowa opłata za podłączenie jednego budynku z drugim, ta pozycja nie ma nic wspólnego z przesyłaniem/transferem danych) Pytanie: Czy fakt, że jest to opłata jednorazowa, sam w sobie zmienia coś w interpretacji ? Do tej pozycji zamierzałem przypisać paragraf 430, czy słusznie ?

2. Aktywacja usługi - Dzierżawa Włókna Światłowodowego ( pod tą pozycją kryje się jednorazowa opłata za przygotowanie planów, położenie światłowodów) Pytanie: Jak wyżej czy z racji, że jest to opłata jednorazowa należy inaczej do niej podejść ? Czy tutaj również powinien być przypisany paragraf 430 ?

3. Następne faktury będą już zawierały kwoty za miesięczną opłatę abonamentową za internet, a więc za przesył danych plus zew. adres ip i w tym przypadku raczej nie mam wątpliwości i zamierzałem przypisać paragraf 436. Co jednak z miesięczną opłatą abonamentową za dzierżawę włókien światłowodowych ? Opłata dotyczy dzierżawy, a więc korzystania z położonych światłowodów, więc czy z racji, że dotyczy internetu powinna być zaksięgowana z paragrafem 436 czy jednak jako normalna usługa 430 ?

Nawet jeśli pytanie jest banalne, czy wręcz retoryczne, proszę o odpowiedź. Jeśli ktoś z Państwa dysponuje w tej kwestii konkretnymi przepisami, interpretacjami MF itp. to również proszę o ich podlinkowanie lub przedstawienie w inny sposób.  Za wszelkie odpowiedzi, podpowiedzi, wskazówki z góry dziękuję.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20761 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 23 wrzesień 2020 - 09:27

Wszystko o co pytasz wynika WPROST z opisu do paragrafów klasyfikacji budżetowej.
Zajrzyj do rozszerzonego komentarza.
Zbyteczne są rozważania"akademickie"
Wrzuć hasło w wujka Google :)

#3 Guest_Krzysiek

Guest_Krzysiek
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2020 - 10:38

Chyba nie mam dobrych relacji z wujkiem Google, bo oczywiście wyszukiwarka była pierwszym krokiem. Książki z klasyfikacją i opisem niestety także nie dostarczyły odpowiedzi. Niemniej dziękuję za odpowiedź i oczywiście podejmę kolejną próbę, być może złych słów używam przy wyszukiwaniu, albo źle interpretuje.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: światłowód, dzierżawa, klasyfikacja, paragraf, ksiegowanie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych