Skocz do zawartości

Zdjęcie

Faktury elektroniczne

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 683 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 06:57

jak to jest - jeśli teraz wystawia się faktury drogą elektroniczną , to korekty do nich też mogą taką drogą zostać wystawione? czy jeśli ktoś mi wystawił fakturę korygującą i wysyła pocztą , to kiedy powinnam dostać według prawa zwrot pieniędzy zgodnie z tą korektą ? wtedy , kiedy ów przedsiębiorca ja wystawi czy dopiero jak ja ją podpiszę i podpisana kopia dojdzie do niego? 
Mam taki problem z jedną firmą ,ze chyba oszaleję . 
Może jakaś "sowa mądra głowa " mi coś poradzi? 

#2 alf

alf

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 811 postów

Napisano 16 wrzesień 2020 - 07:53

Przepis odnośnie faktury korygującej dotyczący
"(...) obniżenia podstawy opodatkowania w stosunku do podstawy określonej w wystawionej fakturze z wykazanym podatkiem dokonuje się pod warunkiem posiadania przez podatnika uzyskanego przed upływem terminu do złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy, w którym nabywca towaru lub usługobiorca otrzymał fakturę korygującą. Uzyskanie potwierdzenia otrzymania przez nabywcę towaru lub usługobiorcę faktury korygującej po terminie złożenia deklaracji podatkowej za dany okres rozliczeniowy uprawnia podatnika do uwzględnienia faktury korygującej za okres rozliczeniowy, w którym potwierdzenie to uzyskano."
Formy potwierdzenia przepisy nie przewidują, może to być nawet mail zwrotny - o ile polityka wystawcy faktury korygującej taką możliwość dopuszcza.
Krótko mówiąc - jeżeli korekta umniejsza wystawioną wcześniej fakturę, potrzeba potwierdzenia jej odbioru by działać dalej.
W sprawie samych faktur polecam skontaktować się z nimi:

Firma oferuje dobre programy do wystawiania faktur elektronicznych. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych