Skocz do zawartości

Wypowiedzenia na urlopie wypoczynkowym

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2020 - 21:14

Witam czy można zwolnić pracownika na urlopie wypoczynkowym?
Ponoć jest zasada, że mozna jesli urlop trwa co najmniej 3 miesiace i jesli tak to jakie miesiace? Od 24.09 do 23.11?
Czy to ma byc od 24.09 do 24.11?
No i kolejne pytanie jak liczy się urlopw przypadku pracy przez 11 miesięcy? 26 dni ÷ 12= 2,16667 i to mnozymy przez 11 miesiecy i daje nam to 23,83334 i zaokraglamy do 24?

#2 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 03:19

Proszę jeszcze o pomoc w wyliczeniu należnego urlopu przy wymiarze 3/4 etatu jeśli przepracowano ponad 15 lat pracy. I jak to sie ma do wybierania go, przyjmujac ze pracownik pracuje 6h dziennie od poniedziałku do piątku.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20766 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 wrzesień 2020 - 07:23

Nie można wypowiedzieć umowy pracownikowi w czasie trwania jego USPRAWIEDLIWIONEJ nieobecności, a to oznacza też urlop.

"Ponoć jest zasada, że mozna jesli urlop trwa co najmniej 3 miesiace...." NIE MA takiej zasady i nigdy nie było.

Znajdź kalkulator urlopowy i policz należny urlop.
Polecam lekturę pn. KODEKS Pracy

#4 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 13:17

Dzięki ZosiaA za informację. Moje pytanie brzmi banalnie,lecz niestety taki mam przypadek, co więcej pracodawca dal mi wypowiedzenie i jak odwolalam sie u niego to napisal mi, ze korzysta z wykatku ze moze wypowiedzieć umowe o pracę jesli urlip trwa co najmniej 3 miesiace. Tak jego ksiegowy napisal i dysponuje taką odpowiedzią. Na internecie znalazlam jakies wzmianki z 2004 roku, ze cos takiego bylo pisane.
I sama nie wiem jak z tym walczyc.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 13:52

Zostaje tylko zgłoszenie do PIP i sądowe rozwiązanie.

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2020 - 09:15

Dzięki ZosiaA za informację. Moje pytanie brzmi banalnie,lecz niestety taki mam przypadek, co więcej pracodawca dal mi wypowiedzenie i jak odwolalam sie u niego to napisal mi, ze korzysta z wykatku ze moze wypowiedzieć umowe o pracę jesli urlip trwa co najmniej 3 miesiace. Tak jego ksiegowy napisal i dysponuje taką odpowiedzią. Na internecie znalazlam jakies wzmianki z 2004 roku, ze cos takiego bylo pisane.
I sama nie wiem jak z tym walczyc.

Poproś swojego pracodawcę o wskazanie podstawy prawnej, dla bzdury, którą wymyślił jego księgowy.

#7 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 15 wrzesień 2020 - 14:33

Chyba księgowy ma swoją wersję  art 53 par 1 pkt 1 KP... najlepiej jak najszybciej zgłosić to do PIP, oni w ciągu 30 dni przyjdą na kontrolę.

#8 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 01 październik 2020 - 11:54

Sprawa poszla do sądu, bo pracodawca powolal sie na zwolnienia grupowe jednej osoby przy zatrudnieniu dwoch ... tak sobie zagral. Dzięki wszyskim za pomoc.

#9 Guest_Ela

Guest_Ela
  • Goście

Napisano 01 październik 2020 - 11:56

A co mi daje zgłoszenie do PIP?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych