Skocz do zawartości

Praca na zlecenie jako student a nienależnie pobrane składki ZUS

ZUS zlecenie student składki zwrot netto brutto

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Wojtek

Guest_Wojtek
  • Goście

Napisano 11 wrzesień 2020 - 20:51

Podjąłem pracę na umowę zlecenie jako student lat 24. Zleceniodawca odprowadził nienależne składki do ZUS za mnie jako studenta.W umowie mam ustalone wynagrodzenie w kwocie netto. Jeżeli ZUS zwróci nienależnie wpłacone za mnie składki ZUS, to czy zwrot składki ZUS powiększy moje wynagrodzenie (taka informacje uzyskałem w ZUS) czy jest należny pracodawcy w tym przypadku?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14140 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 29 wrzesień 2020 - 19:56

nie pracodawcy, lecz zleceniodawcy, nie miałeś tu pracodawcy

Jeśli zleceniodawca z twojego wynagrodzenia pobrał składki, to powinieneś je mieć oddane. 

Jeśli zleceniodawca zapłacił wszystkie składki ze swoich pieniędzy, to wg mnie nie ma czego ci zwracać. 

#3 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 06 październik 2020 - 12:18

A czy poinformowałeś zleceniodawcę o fakcie że jesteś studentem?

#4 Marlena1905

Marlena1905

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 21 październik 2020 - 12:48

Skoro wynagrodzenie miałeś ustalone w kwocie netto i na taką się umówiłeś ze zleceniodawcą to rozumiem tak jak ktoś tu wyżej że pracodawca zapłacił Twoje składki z własnej kieszeni tak? Jeśli tak to nie ma tutaj czego zwracać Tobie. 

Umówiłeś się na robotę za 1000zł i dostałeś 1000zł, a że "kosztowałeś pracodawcę 1500 to już nie Twoja broszka. Jeśli zapłacił te składki niesłusznie to albo niech się o nie z ZUSem dochodzi albo będzie w plecy. Jesli ich sobie z ZUSu nie odbierze to zostaną na Twoim zusowskim koncie, na którym zbierasz pieniążki na starość i też dobrze :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: ZUS, zlecenie, student, składki, zwrot, netto, brutto

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych