Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nowy JPK_VAT - oznaczenia transakcji i dowodów sprzedaży

wróć do serwisu Księgowość 12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198678 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:58

W ewidencji VAT przesyłanej w ramach nowych plików JPK_VAT podatnik będzie wykazywał pięć grup danych pozwalających na prawidłowe rozliczenie podatku należnego. Wśród tych danych znajdują się oznaczenia literowe lub literowo-cyfrowe wymagane dla niektórych transakcji oraz oznaczenia niektórych dowodów sprzedaży.

Powrót do artykułu: Nowy JPK_VAT - oznaczenia transakcji i dowodów sprzedaży

#2 Guest_jacek

Guest_jacek
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:58

po co to wszystko gdzie jest to uproszczenie .

#3 Guest_Księgowa X

Guest_Księgowa X
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2020 - 11:45

Czytam o tych zmianach praktycznie każdy artykuł... i dalej nie wiem które towary i usługi MUSZĄ być klasyfikowane, a które nie. Czy mam na siłę dopasowywać każdy towar do jakiejś grupy, czy jednak nie... dobrze, że wiem, jaka jest kara za błąd- to jest najważniejsze.

#4 Guest_Księgowa X

Guest_Księgowa X
  • Goście

Czytam o tych zmianach praktycznie każdy artykuł... i dalej nie wiem które towary i usługi MUSZĄ być klasyfikowane, a które nie. Czy mam na siłę dopasowywać każdy towar do jakiejś grupy, czy jednak nie... dobrze, że wiem, jaka jest kara za błąd- to jest najważniejsze.

#5 Guest_Księgowa X

Guest_Księgowa X
  • Goście

Czytam o tych zmianach praktycznie każdy artykuł... i dalej nie wiem które towary i usługi muszą być klasyfikowane, a które nie. Czy mam na siłę dopasowywać każdy towar do jakiejś grupy, czy jednak nie... dobrze, że wiem, jaka jest kara za błąd- to jest najważniejsze.

#6 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Czytam o tych zmianach praktycznie każdy artykuł... i dalej nie wiem które towary i usługi muszą być klasyfikowane, a które nie. Czy mam na siłę dopasowywać każdy towar do jakiejś grupy, czy jednak nie... dobrze, że wiem, jaka jest kara za błąd- to jest najważniejsze.

#7 Guest_Księgowa

Guest_Księgowa
  • Goście

Napisano 08 wrzesień 2020 - 11:46

#8 aniolek

aniolek

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 674 postów

Napisano 09 wrzesień 2020 - 10:40

Rzeczywiście od października wprowadzono kilka zmian, więc jeśli chcecie być z nimi na bieżąco to bardzo polecam zerknąć na stronę: https://jpk.info.pl/jpk-v7/ Natraficie na niej na szczegółowe informacje jeżeli chodzi o jpk_v7. Dzięki tej stronce nic Wam nie umknie. Mam nadzieję, że te moja wypowiedź będzie dla kogoś z obecnych tutaj forumowiczów przydatna.

#9 Guest_CTU CZY GTU

Guest_CTU CZY GTU
  • Goście

Napisano 23 październik 2020 - 19:04

zakupiła dwa dodatkowe stoły żeby miec otwarte oznaczenia GTu interpretacje ministerstwa dodatkowe książki od infora i powiem tak faktura usłufga reklamowa pyk szuka gtu jest ok czy powiązan pyk szukam czy może jest jakas interpretacja ministra bo GTU nic ci nie mówi pyk przegladam kilaknaście stron wydrukowanych ze strony i super 30 minut i jedna fakura wprowadzona przy 50 firmach przy średni 30 faktyura bo jedna forma ma wiecje druga mniej nie wiem chyba musze pisac do minsitra o wydłużenie doby .. GTU POWINNO BYC JASEN I NIE POWINNA SIEDZIEC I CZYTAC JPPP JAKIS INTERPETACJI CO ZA MO... PISAŁA TO NIE MA RZECZY KTÓR BTYŁAABY JEDNOZANCZA USŁUGA TRANSPORTOWA ???? MUSI BYC WYJAŚNIENIE DO GTu, ALKOHOL MUSI BYC WYJAŚNIENIE BO NIE WIADOMO O CO KOMU CHODZI Z TYM ALKOHOLE LUDZIE , ZARAZ WYJDZIE ZE 100 X23% VAT NIE DAJE 123 ALBO TRZEBA ZERKNĄC W WYJAŚNIENIE MINISTRA CZY DOBRZE WPSIUJE RANY KTO TO PISZE, NIE WIEM JA CHYBA TAK BEDE Z URZEDNIKAMI ROMAWIAĆ JAK SA PISANE USTAWY

#10 Guest_CTU CZY GTU

Guest_CTU CZY GTU
  • Goście

zakupiła dwa dodatkowe stoły żeby miec otwarte oznaczenia GTu interpretacje ministerstwa dodatkowe książki od infora i powiem tak faktura usłufga reklamowa pyk szuka gtu jest ok czy powiązan pyk szukam czy może jest jakas interpretacja ministra bo GTU nic ci nie mówi pyk przegladam kilaknaście stron wydrukowanych ze strony i super 30 minut i jedna fakura wprowadzona przy 50 firmach przy średni 30 faktyura bo jedna forma ma wiecje druga mniej nie wiem chyba musze pisac do minsitra o wydłużenie doby ..

#11 Guest_CTU CZY GTU

Guest_CTU CZY GTU
  • Goście

zakupiła dwa dodatkowe stoły żeby miec otwarte oznaczenia GTu interpretacje ministerstwa dodatkowe książki od infora i powiem tak faktura usłufga reklamowa pyk szuka gtu jest ok czy powiązan pyk szukam czy może jest jakas interpretacja ministra bo GTU nic ci nie mówi pyk przegladam kilaknaście stron wydrukowanych ze strony i super 30 minut i jedna fakura wprowadzona przy 50 firmach przy średni 30 faktyura bo jedna forma ma wiecje druga mniej nie wiem chyba musze pisac do minsitra o wydłużenie doby ..

#12 Guest_CTU CZY GTU

Guest_CTU CZY GTU
  • Goście

#13 Guest_CTU CZY GTU

Guest_CTU CZY GTU
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych