Skocz do zawartości

Zdjęcie

Założenie własnego sklepu internetowego

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 dancewithhim

dancewithhim

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 688 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:07

Witam. Chce postawić sklep na fb + olx + IG  z szeroko pojętą modą męska.
Dostawców już kilku mam na oku.
Jak sądzicie od czego powinienem zacząć? Zakup towaru, postawienie sklepów i reklamy czy może coś jeszcze innego?
Wybierając produkty lepiej sugerować się własnym gustem i wybierać ubrania i dodatki które samemu by się nosiło (mam dobry gust i zmysł estetyczny stąd ten pomysł na biznes)
Czy może tym co najczęściej ludzie zamawiają? Albo po prostu probowac co będzie najlepiej schodziło i z czasem samemu dojść ile czego itp?

#2 mtzd

mtzd

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 862 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 09:30

Ja zamawiam zarówno to co mi się podoba jak i to czego bym nigdy nie kupiła i sprzedaje wszystko. Owszem są pewne bestsellery ale np jak otworzyłam drugi punkt stacjonarny to zupełnie inne rzeczy cieszyły się tam popularnością i bestsellery się nie pokrywały ;) pewnych rzeczy nie przewidzisz i wyjdzie w praniu.

Zerknij sobie tutaj:

https://ceo.com.pl/c...nline-2020-2020

Na stronie jest kilka sensownych pomysłów na prowadzenie takiego biznesu w internecie. Poczytaj sobie jeśli szukasz inspiracji. Dobrze jest na pewno przekalkulować sobie jakie produkty oferuje konkurencja. 

#3 alanwozniak

alanwozniak

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 12 październik 2020 - 14:42

Można wybrać różne branże jak ta. Wszystko zależy od budżetów i możliwości, fajnie wejść też w nisze, ale z dużym zapotrzebowaniem, żeby nie podnosić sobie mocno kosztów np promocji.

#4 murci

murci

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 40 postów

Napisano 30 październik 2020 - 11:18

Jeśli chodzi o dobór towaru, to ja na początek radzę po prostu eksperymentować - kierowac się swoim gustem, ale czasem poza niego też wykraczać i obserwować co najlepiej się sprzedaje. Fajnie jest sprzedawać coś, co też nam się podoba, ale czasem nie zawsze to wychodzi. Nie mniej - rób tak żeby nie wstydzić się tego, czym się handluje :D 
A co do tego jak ogarnąć tą sprzedaż od samego początku, to mega ważne są zdjęcia, no i opisy. Od samego początku ja też pomyślałabym o dobrym logo bo to też wygląda profesjonalnie. Akurat z tym udałabym się do jakiejś firmy, np takiej jak ta - https://soluma.pl/bo najlepiej jest jednak zaczynać już z czymś, co można pokazać ludziom i co po prostu będzie wyglądać dobrze ;) Reklama na początek też będzie dobrym pomysłem zależnie od twojego budżetu możesz zacząć lokalnie, czy też wykupić reklamę internetową. Ta firma, którą wcześniej wspomniałam też zajmuje się reklamą :) 

#5 PawełP32

PawełP32

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 311 postów

Napisano 04 listopad 2020 - 13:13

Podczas tworzenia własnego sklepu internetowego jest wiele aspektów do załatwienia, aby móc szybko zacząć sprzedawać, jak dodatkowe kanały sprzedaży, sprawna obsługa klienta  i jednocześnie poszczególne integracje m.in z hurtowniami. Warto wspomnieć, że teraz również popularną opcją jest także sprzedaż dropshippingowa w przypadku której płacimy hurtowni dopiero po sprzedaży produktu dla klienta (oni także zajmują się wysyłka zamówienia), jeden z najlepiej przygotowanych systemów tego typu ma RedCart. Dlatego zajrzyjcie sobie na stronę - https://redcart.pl/dropshipping pozdrawiam i jak macie jakieś pytania to piszcie, może pomożemy ;)

#6 pandominikowski

pandominikowski

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 10 listopad 2020 - 17:51

Witam serdecznie,

ze swojej strony uważam, że warto zainwestować w ciekawy sklep internetowy, jednak nie przepełniony zbędnymi bajerami, sam prowadzę sklep - wszystko jasne, gdzie sprzedaję sobie różne rodzaje oświetlenia (m.in.: żarówki LEDowe). Nie wyobrażam sobie wkraczania swoją branżą w Internet bez porządnej stron. 

Pozdrawiam.

#7 Adammer

Adammer

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 9 postów

Napisano 23 listopad 2020 - 13:34

Dokładna wiedza na temat asortymentu, który sprzedajesz to bardzo duży plus. Polecam starannie dobierać i selekcjonować produkty, które dodajesz do sklepu. Robotę będą robiły zdjęcia i opisy. Platforma, na której ja mam sklep (Takedrop) ma integrację z największą hurtownią w EU z odzieżą - Ptak. Polecam sprawdzić, 7 dni testów masz za free.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych