Skocz do zawartości

Rozwiązanie umowy o pracę

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Beti

Guest_Beti
  • Goście

Napisano 07 wrzesień 2020 - 06:39

Witam
Corka po powrocie z urlopu dostała wypowiedzenie umowy o prace z zachowaniem okresu wypowiedzenia bez możliwość świadczenia pracy. Pracodawca wpisał jaki powód utratę zaufania do pracownika i brak chęci do podejmowania nowych wyzwań przez ci traci firma . Wcześniej pracodawca nie miał żadnych zastrzeżeń do jej pracy . Czy to wypowiedzenie jest zgodne z prawem ? Czy corka może takie wypowiedzenie nie przyjąć ?

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 430 postów

Napisano 07 wrzesień 2020 - 07:55

Takie wypowiedzenie jest skuteczne i jeśli dostała to już biegnie okres wypowiedzenia.

Czy jest zgodne z prawem to osobna kwestia. Utrata zaufania to zbyt ogólne stwierdzenie (powinno być napisane z czego wynika / na czym polega), drugi powód już lepiej o ile pracodawca może wskazać (nie koniecznie na samym wypowiedzeniu) że rzeczywiście nie chce podejmować nowych wyzwań czyli np. będzie mógł przytoczyć przykłady sytuacji które pokazują że proponował rozwijanie kompetencji, albo powierzał nowe, niezbędna dla firmy zadania a ona odmawiała itp. Jeżeli córka ma poczucie że żadna z przyczyn nie jest prawdziwa to może zwrócić się z odwołaniem do sądu pracy.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20892 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 07 wrzesień 2020 - 08:42

Nic córka nie traci, niech składa wniosek do Sądu Pracy.
A pracodawca będzie przed sądem musiał udowodnić skąd ta utrata zaufania, a także straty jakie to rzekomo firma poniosła przez ten brak chęci do podejmowania nowych wyzwań.
Sprawa nie jest prosta.

#4 marta5593

marta5593

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 12 październik 2020 - 05:56

Ja zapytałbym prawnika. Prawnik, który specjalizuje się w prawie pracy na pewno pomoże z wypowiedzeniem umowy. Po konsultacji mogłabym się upewnić, czy wypowiedzenie było słuszne. 

#5 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 103 postów

Napisano 28 październik 2020 - 11:27

Na wszystkie pytania dotyczące prawa pracy odpowie ci mecenas Paweł Odolecki - http://adwokatodolecki.elk.pl/. Ja korzystałem z jego pomocy, gdy pracodawca nie chciał mi wypłacić zaległych pensji, po rozwiązaniu umowy. Wszystko dało się załatwić szybko i sprawnie, dzięki zaangażowaniu, wiedzy i doświadczeniu pana mecenasa. Polecam jego kancelarię.

#6 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 977 postów

Napisano 28 październik 2020 - 18:51

Polecam jego kancelarię.

Oj chyba kiepska skoro musi sie reklamować na forach :):)

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych