Skocz do zawartości

dziwna kontrola przez konsultanta ZUS

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_aha

Guest_aha
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2020 - 16:19

Witam,

Otrzymałem 2 pisma w jednej kopercie związane ze stawieniem sie na kontroli w ZUSIE: jedno do konsultanta ZUS, drugie do lekarza orzecznika ZUS nastepnego dnia

Stawiłem się u konsultanta i:

1. osoba ta mi si nie przdstawiła,wiec nawet nie wiem czy to konsultant,jaka specjalizacja itd.

2.osoba ta powiedziała,że na kontrole orzecznika ZUS w dniu nastepnym nie muszę się stawiać

3. nie podpisałem ani jednego dokumentu,że stawiłem sie na badaniu

4.konsultant nie chciał przejrzeć mojej dokumentacji medycznej

5. w zasadzie to powiedział, po badaniu, że choruję dalej - nie otrzymałem żadnego pisma,niczego do podpisu,żadnej decyzji, nie wiem nic.

6. na moje pytanie czy dostane jakies potwierdzenie czegokolwiek konsultant odp ze nic

Moje pytanie:

1. czy nie iść na badanie przez  lekarza orzecznika ZUS?

2. czy skoro konsultant nie wręczył mi żadnego dokumentu to znaczy,że dalej jestem na L4? Ustawa mówi o wręczeniu pisma w dniu badania przez orzecznika ZUS,że l4 jest wstrzymane,natomiast chyba nic nie ma o konsultancie...

Obawiam się, żeby nie było,że nie stawię się na badaniu u lekarza orzecznika i ZUS wstrzyma ma zasiłek z tego powodu

Pozdrawiam

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14097 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 wrzesień 2020 - 17:39

no, to pewnie lepiej abyś się stawił, zgodnie z otrzymanym pismem  

#3 Guest_aha

Guest_aha
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2020 - 17:54

no, to pewnie lepiej abyś się stawił, zgodnie z otrzymanym pismem  

dzwoniłem do ZUS, podano mi dane tego konsultanta, Pani na infolinii powiedziała,ze lekarza orzecznika ZUS wyznaczonego do mojej sprawy NIE MA W PRACY i powinien byc nowy wyznaczony,ale jak nic o tym nie wiem. Zastanwiam się czy konsultant nie wprowadził mnie specjalnie w błąd, zeby mieli pretekst do cofniecia zasiłku....co mogę z tym zrobić?

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14097 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 wrzesień 2020 - 18:09

Nie wiem czy możesz cokolwiek z tym zrobić, ja udałabym się do ZUS i spróbowała na miejscu się dowiedzieć. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy