Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwarantanna i izolacja - nowe przepisy wchodzą w życie 2 września 2020 r.

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672279 postów

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:17

2 września 2020 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące kwarantanny i izolacji. Regulacje zakładają m.in. skrócenie czasu kwarantanny do 10 z 14 dni oraz powiązanie zasad zwalniania z izolacji ze stanem klinicznym pacjenta.

Powrót do artykułu: Kwarantanna i izolacja - nowe przepisy wchodzą w życie 2 września 2020 r.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:17

A co jeśli z osobą zarażoną ktoś mieszka? Co wtedy?

#3 Guest_KO

Guest_KO
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:46

Dotyczy mnie paragraf 2 pkt 1 tego rozporządzenia. Nie wiem co w tym punkcie może być nie jasne że sanepid nie widzi podstaw do zwolnienia mnie z izolacji mimo że dzisiaj mija 18 dzień mojej izolacji domowej (bezobjawowej). Nieporozumienie.

#4 Guest_KO

Guest_KO
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2020 - 19:47

Dotyczy mnie paragraf 2 pkt 1 tego rozporządzenia. Nie wiem co w tym punkcie może być nie jasne że sanepid nie widzi podstaw do zwolnienia mnie z izolacji mimo że dzisiaj mija 18 dzień mojej izolacji domowej (bezobjawowej). Nieporozumienie.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2020 - 11:25

A co jeśli z osobą zarażoną ktoś mieszka? Co wtedy?

Wtedy ta zamieszkująca osoba przechodzi kwarantannę.

#6 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2020 - 13:00

Na jakiej podstawie osoba na kwarantannie zamieszkująca z osobą w izolacji musi być w kwarantannie dwa razy dłużej niż ta w izolacji,tj 20 dni? Tak zdecydował Sanepid

#7 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Na jakiej podstawie osoba na kwarantannie zamieszkująca z osobą w izolacji musi być w kwarantannie dwa razy dłużej niż ta w izolacji,tj 20 dni? Tak zdecydował Sanepid

#8 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

#9 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

#10 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 26 wrzesień 2020 - 13:01

#11 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

#12 Guest_Anna 345

Guest_Anna 345
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych