Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik 1.4 TwinPort Opel - awarie, problemy, opinie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moto

Admin Moto

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 49678 postów

Napisano 26 sierpień 2020 - 19:06

Ma 90 koni mocy, napędzał takie hity sprzedaży jak Corsa i Astra, a do tego… No właśnie, czy jest lubiany przez kierowców? Oto wszystko co musisz wiedzieć o silniku 1.4 TwinPort Opla o oznaczeniu Z14XEP.

Powrót do artykułu: Silnik 1.4 TwinPort Opel - awarie, problemy, opinie

#2 Guest_janek

Guest_janek
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2020 - 19:06

Nie wiem co za "Mundrala" pisała ten artykuł. Zjechałem służbowo 2 silniki Z14XEP, każdy przeżył ponad 500 tys km kiedy był sprzedawany samochód... Między wymianami oleju nic się nie dolewało, brał może 100ml na 20tys km albo i nie (niezauważalne ilości). Nie trzeba go było "wkręcać na obroty". LPG zakładali podrzędni gazownicy i wystarczały bardzo proste instalacje. Do łańcuchów rozrządu nigdy nikt się nie dotykał.

#3 Guest_Mestre

Guest_Mestre
  • Goście

Napisano 06 listopad 2020 - 14:53

To co jest napisane w tym artykule w większości jest nieprawdą,wyciągniętą być może z innych artykułów.Silnik absolutnie bezawaryjny,oleju nie bierze nic lub 100ml na jakieś 20-30tys km.Łańcuch w dalszym ciągu oryginalne i do tego zaskakująca dynamika,jak na tę moc. Polecam wszystkim !

#4 Guest_domin

Guest_domin
  • Goście

Napisano 25 luty 2021 - 09:53

elo elo. no mam takie coś . na chwilę obecną 105 kkm ma najechane. gaz założony przy 88kkm. według książki obsługi powinien brać 0.6 l na 1000km . ale chyba przesadzili bo 0.6 to bierze na 10kkm . wymiany co rok lub 10 kkm i tylko syntetyk. bez awaryjny motor instalacja sekwencja brc. polecam. miasto spalanie 10l lpg bajunia.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych