Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyższy zasiłek dla bezrobotnych od 1 września 2020 r.

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516595 postów

Napisano 26 sierpień 2020 - 12:26

Zasiłek dla bezrobotnych będzie wyższy od 1 września 2020 r. Pierwsza podwyżka w tym roku była 1 czerwca i wyniosła 881,30 zł brutto (763,98 zł netto) dla bezrobotnego w okresie pierwszych 90 dni, a w okresie pozostałych dni posiadania prawa do zasiłku - 692,00 zł brutto (609,72 zł netto). O ile wzrośnie zasiłek we wrześniu?

Powrót do artykułu: Wyższy zasiłek dla bezrobotnych od 1 września 2020 r.

#2 Guest_Zainteresowany

Guest_Zainteresowany
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2020 - 12:26

Dajcie kwoty netto. Nie wiem za bardzo jak to obliczyć przy zasiłku.

#3 Guest_Autorka

Guest_Autorka
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2020 - 13:34

Damy, damy :) Póki co, w urzędzie pracy nawet nie znają tych kwot.

#4 Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić :)

Guest_Wpisz, jak chcesz się przedstawić :)
  • Goście

Napisano 01 wrzesień 2020 - 06:39

Od 01.09.2020 - 100% zasiłku to ok. 1025 zł netto

#5 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 13 wrzesień 2020 - 18:59

Kompletnie juz nie wiem o co chodzi z tymi zasiłkami .Przysługiuje mi od 4 maja . Za maj dostałam przelew zasiłku 700,64, wypłacone w czerwcu. W czerwcu otrzymałam też dodatek solidarnościowy 699,36 zł , w lipcu i sierpniu po 1400zł dodatku solidarnosciowego. Teraz we wrześniu otrzymałam przelew 548,47 z opisem że zasiłek dla bezroboynych za czerwiec (dopisek brutto 617) Kompletnie nie wiem skąd taka suma zasiłku za czerwiec wyplacona we wrześniu?????. Dlaczego jest niższa niż za maj skoro przez pierwsze trzy miesiące przysługiwania zasiłku miała być kwota wyższa niż 700 zł ( na podstawie wypłaty za maj) a jest niższa.Skoro od 1 września zasiłek jest wyższy czy będzie on wypłacony juz we wrześniu czy za wrzesien w październiku??

#6 Guest_dan

Guest_dan
  • Goście

Napisano 14 wrzesień 2020 - 08:09

Dostalem dezyzje o przyznaniu zasilku od 28.08.20r na decyzji pisze ze otrzymam 705zl zasilku przez 3 miesiące?dlaczego nie więcej tyle co od 1 września?po drugim miesiacu ?a w pierwszym wiadomo 705zl ponieważ zasilek wychodzi za sierpień

#7 Guest_Kefirek

Guest_Kefirek
  • Goście

Napisano 28 wrzesień 2020 - 12:20

Anna, nie wiem, ale w związku z tym zasiłkiem solidarnościowym zrobiło się spore zamieszanie. Do tego teraz podwyżka. Współczuję księgowym, które muszą to ogarnąć i mam nadzieję, że my zwykli ludzie, nie poniesiemy konsekwencji za ewentualne błędy przy naliczeniach.

#8 Guest_Tomaszzz

Guest_Tomaszzz
  • Goście

Napisano 09 październik 2020 - 22:11

To prawda - jest to wszystko bardzo skomplikowane. Myślę, że prawidłowo Cię Anno rozliczyli. Ustawa o dodatku solidarnościowym była pisana na kolanie i jest bardzo ogólna. Nie ma szczegółów jak to traktować względem zasiłku dla bezrobotnych. Za te dni czerwca za które byłaś na dodatku solidarnościowym nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych. Od dnia złożenia wniosku do końca miesiąca.

#9 Guest_Tomasjh

Guest_Tomasjh
  • Goście

To prawda - jest to wszystko bardzo skomplikowane. Myślę, że prawidłowo Cię Anno rozliczyli. Ustawa o dodatku solidarnościowym była pisana na kolanie i jest bardzo ogólna. Nie ma szczegółów jak to traktować względem zasiłku dla bezrobotnych. Za te dni czerwca za które byłaś na dodatku solidarnościowym nie dostaniesz zasiłku dla bezrobotnych. Od dnia złożenia wniosku do końca miesiąca.

#10 Guest_Tomasjh

Guest_Tomasjh
  • Goście

#11 Guest_Tomasjh

Guest_Tomasjh
  • Goście

#12 Guest_Tomasjh

Guest_Tomasjh
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych