Skocz do zawartości

Zdjęcie

Umowa o pracę, a umowa zlecenie w innym miejscu

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 marcoo

marcoo

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 23 sierpień 2020 - 17:51

Witam!

Mam taką sytuacje:

Obecnie pracuje w oparciu umowy o prace na pełny etat w Krakowie. Wykonuje pracę z domu tzw. praca zdalna i tutaj jestem obecnie zameldowany oraz zamieszkuje. Pracodawca jest bardzo elastyczny.

Jednak chciałbym przeprowadzić się do Warszawy (zachowują dotychczasową umowę o pracę) celem podjęcia dodatkowej pracy na miejscu w oparciu o umowę zlecenie i tam zamieszkiwać (wynajmować) przez 2-3 miesiące lub dłużej.

W związku z tym nasuwa mi się pytanie czy nie stanowi to jakiś przeszkód i czy wtedy podatki (ew składki) są jednocześnie odprowadzane do dwóch rożnych US. A tylko na koniec roku wskazuje adres pod którym byłem na dzień 31.12.2020 ?

Czy w/w sytuacja nie jest skomplikowana i tak można obecnie funkcjonować?

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14097 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 sierpień 2020 - 20:24

Moim zdaniem nie ma przeszkód do zawarcia umowy zlecenia i pracy w sposób jaki tu opisałeś. 

Twoje zaliczki na pdof płatnicy odprowadzają do swoich US, a ty będziesz się rozliczał w swoim US.

Fiskus, tak jak i ZUS to są instytucje/urzędy  ogólnopolskie i nie ma znaczenia gdzie się mieszka.  

#3 grzesiek555

grzesiek555

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 28 wrzesień 2020 - 07:59

Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli zapytasz o to prawnika. Prawo pracy jest skomplikowane, jeśli popełnimy błąd, to mogą grozić nam kary, szczególnie, jeśli chodzi o urząd skarbowy. 

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3690 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 15 październik 2020 - 10:30

Moim zdaniem najlepiej będzie, jeśli zapytasz o to prawnika. Prawo pracy jest skomplikowane, jeśli popełnimy błąd, to mogą grozić nam kary, szczególnie, jeśli chodzi o urząd skarbowy. 

Bzdura

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych