Skocz do zawartości

Prawo pracy. Porozumienie, a wypowiedzenie zmieniające

praca wypowiedzenie porozumienie pracodawca wypowiedzenie zmieniające

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Pracownik Anonim

Guest_Pracownik Anonim
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 15:20

Dzień Dobry,

Proszę o poradę i uczulenie mnie na wszelkie kruczki prawne o których zapewne nie wiem odnośnie sytuacji przedstawionej poniżej.

Jestem zatrudniony od 3 lat na umowę o pracę na czas nieokreślony. Pracuję w trybie równoważnym. Przez 6 dni po 12h, później 4 dni wolnego i tak przez 9 miesięcy. Od 1 czerwca do 1 września mam wolne tytułem przepracowanych godzin w ciągu wcześniejszych 9 miesięcy.

Będąc na tym wolnym otrzymałem na prywatną skrzynkę mailową wzór porozumienia zmieniający wysokość mojego wynagrodzenia przez następny rok, zachowując wszystkie inne warunki umowy. Maila od pracodawcy dostałem na prywatną pocztę. Czas na zaakceptowanie tych warunków mam do 15 sierpnia 2020 (czyli mam jeszcze 2 dni).

Czy takie doręczenie w świetle prawa uznaje się za skuteczne? 

Co jeśli nie podpiszę? Dostaję z automatu wypowiedzenie zmieniające?

Czy pracodawca nie powinien mi dostarczyć porozumienia zmieniającego warunki umowy listem poleconym?

Pragnę również zaznaczyć, że po otrzymaniu tego maila, prowadziłem jeszcze korespondencję z pracodawcą, ale na całkiem inne tematy oraz nie odpowiedziałem w żaden sposób na maila z porozumieniem.

Proszę o rzetelne porady. Pozdrawiam.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20607 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 13 sierpień 2020 - 17:28

Czy porozumienie zmieniające jest opatrzone podpisem kwalifikowalnym? To zasadnicze pytanie

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: praca, wypowiedzenie, porozumienie, pracodawca, wypowiedzenie zmieniające

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych