Skocz do zawartości

dokumentacja płacowa

wróć do serwisu Kadry 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 12:26

Po dłuższej przerwie powierzono mi realizację polityki płacowej w firmie. Czy możecie mi podpowiedzieć, czy na chwilę obecną jest obowiązek drukowania rocznej karty zarobkowej, zasiłkowej, wynagrodzeń, pitu, informacji rocznej dla osoby ubezpieczonej?

Kiedyś drukowałam wszystko, Pani którą obecnie zastępuję nie drukuje niczego. A jak jest właściwie?

Jeśli należy to drukować, czy pracownikowi przysługuje prawo odbioru tych dokumentów, podobnie jak akt osobowych, po 10 (50) latach od zwolnienia?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 12:37

A kto ci to powierzył?
Jak sprawdzał twoją wiedzę?
Jak się przygotowałaś do tej roli?
Jak chcesz liczyć ludziom wynagrodzenie jeśli nie ma o tym bladego pojęcia?
Z forum chcesz się uczyć?

#3 Guest_Cha, cha

Guest_Cha, cha
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 12:40

Jak jej padnie komputer albo system źle naliczy to za nic nie sprawdzi czy np.zasiłek prawidłowo naliczony
Masakra że takie COŚ do płac dopuszczone. Pracodawca wie że ty nic nie umiesz?

#4 Guest_Patrycja

Guest_Patrycja
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 13:08

To, że pytam o wersje papierowe dokumentów, nie znaczy że nic nie umiem. i po co tyle hejtu? Umiem obliczyć zarówno wynagrodzenie, jak i zasiłki i nie o to pytam.

Zdziwiło mnie, że zatrudniona na tym stanowisku Pani nie drukuje dokumentów, więc pytam czy faktycznie nie ma takiego obowiązku. Nie twierdzę też, że pracownik nie dostał Pitu. Po prostu nie ma papierowego egzemplarza u pracodawcy.

Pracując na podobnym stanowisku 5 lat temu drukowałam wszystko, teraz mam sytuację, że oprócz listy płac nie drukuje się nic. Więc grzecznie pytam, czy faktycznie można nie drukować.

#5 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2020 - 13:29

To zależy od polityki firmy, niektórzy drukują a niektórzy nie, nie jest powiedziane czy jest obowiązek. Może poprzednia kadrowa wolała dokumenty w formie elektronicznej. Uważam że nie ma sensu drukować IMIR.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych