Skocz do zawartości

Zwolnienie na czas dojazdu na zajęcia

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Piotro

Guest_Piotro
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2020 - 11:03

Witam. 

Podnoszę kwalifikacje zawodowe.

Jak napisać podanie/wniosek z prośbą o zwolnienie z części dnia pracy na czas dojazdu na Uczelnię?

Do tej pory pracodawca zwalniał mnie "ustnie", ale było to zwolnienie półgodzinne. Teraz po zmianach godzin pracy będzie to zwolnienie kilkugodzinne. 

Nie chcę tego na słowo, chcę mieć takie pozwolenie na piśmie i tu potrzebuję pismo.

Nadmienię, że nie mam umowy na podnoszenie kwalifikacji. Na studia poszedłem w własnym zakresie. Nie wysłał mnie pracodawca. 

Do tej pory nie było problemów z wyjściem z pracy pół godziny żeby dojechać na zajęcia na uczelnię. Czy teraz pracodawca może nie pozwolić? Nie wyrazić zgody na zwolnienie z części dnia na dojazd na zajęcia?

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2020 - 11:12

Witam. 

Podnoszę kwalifikacje zawodowe.

Jak napisać podanie/wniosek z prośbą o zwolnienie z części dnia pracy na czas dojazdu na Uczelnię?

Do tej pory pracodawca zwalniał mnie "ustnie", ale było to zwolnienie półgodzinne. Teraz po zmianach godzin pracy będzie to zwolnienie kilkugodzinne. 

Nie chcę tego na słowo, chcę mieć takie pozwolenie na piśmie i tu potrzebuję pismo.

Nadmienię, że nie mam umowy na podnoszenie kwalifikacji. Na studia poszedłem w własnym zakresie. Nie wysłał mnie pracodawca. 

Do tej pory nie było problemów z wyjściem z pracy pół godziny żeby dojechać na zajęcia na uczelnię. Czy teraz pracodawca może nie pozwolić? Nie wyrazić zgody na zwolnienie z części dnia na dojazd na zajęcia?

Pewnie, że nie musi się zgadzać. Wszystko zależy od jego dobrej woli.

Skoro to nie on skierował Cię na studia to nie musi na to pozwalać.

Ale jeśli nie widzi problemu to może podpisać Ci taką zgodę.

#3 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20606 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 10 sierpień 2020 - 12:23

Tak, może nie wyrazić zgody.
Decyduje dobra wola pracodawcy.
Wzoru pisma nie ma, napisz to, o co prosisz.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych