Skocz do zawartości

Rozwiązanie z wypowiedzeniem z powodu utraty zaufania do pracownika a treść swiadectwa pracy(i innych dokumentów)

#trescwypowiwdzeniavsakta #wypowiedzenievsakta

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Tomek

Guest_Tomek
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2020 - 19:11

Właśnie zostałem zwolniony z podaniem w wypowiedzeniu powodów utraty zaufania pracodawcy do mojej osoby. Zwolnienie z zachowaniem okresu wypowiedzenia + bez konieczności świadczenia pracy. Zarzutów jest 4, sprawa złożona. Pytanie jest takie : czy warto walczyć o usunięcie z zapisów tego wypowiedzenia tych z jakimi się nie zgadzam(jedno z nich tylko uznaje ze faktycznie nie byłem zgodny z zasadami współżycia społecznego ze tak powiem). Czy jednak treść tego nie jest czymś czym pracodawca będzie na lewo i prawo rzucał. Kiedy i w jakim trybie pracodawca ta treść jaka jest ma do okazania?
Pytanie z uwagi na fakt że będę szukał pracy, a treść tego co podali jest nijako kasująca mnie z możliwości jakichkolwiek.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20616 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 sierpień 2020 - 19:43

Utrata zaufania to przyczyna, która musi być dobrze udokumentowana, nie piszesz o tym więc trudno się odnieść do twoich pytań.
Podaj uzasadnienie.
Zawsze warto walczyli swoje

#3 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 409 postów

Napisano 10 sierpień 2020 - 08:11

Możesz walczyć jeśli chcesz być przywrócony do pracy albo dostać odszkodowanie.

Same "zarzuty" są tylko w wypowiedzeniu którego nikomu nie musisz pokazywać. Na świadectwie pracy będziesz mieć tylko za wypowiedzeniem przez pracodawcę - bez szczegółów.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych