Skocz do zawartości

Pit 0 dla młodych.

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2020 - 09:42

Szanowni Państwo! 

Mam koleżankę która ma 22 lata, nie uczy się i podjęła pracę jako kelnerka w restauracji na Umowę Zlecenie. Na umowie ma napisane 17 zł brutto na godzinę. Szef wypłaca jej 15 zł, ponieważ musi płacić za nią składki. Czy ma prawo zarabiać 17 zł na godzinę na rękę z tytułu właśnie Pit - 0, bo jak wcześniej wspomniałem ma 22 lata. Jeśli tak to czy na umowie dalej powinna widnieć kwota 17 zł brutto na godzinę, czy więcej? Trzeba przecież opłacić składki wiec, nie powinno być 18 lub 19 zł brutto na godzinę? A jeśli jej nie należy to dlaczego? 

Będę wdzięczny za pomoc,

łącze pozdrowienia! 

#2 Justyna Mąkosa

Justyna Mąkosa

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 sierpień 2020 - 10:24

Witam,

koleżanka w wieku 22 lat zatrudniona na umowę zlecenie, jeśli uczy się i jest zgłoszona pod ubezpieczenie zdrowotne rodzica, to może być zwolniona zarówno z ZUS oraz z PIT do ukończenia 26 lat, co dla niej oznacza kwota brutto=kwota netto.

Pozdrawiam
Justyna Mąkosa

#3 Guest_Szymon

Guest_Szymon
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2020 - 05:13

Dziękują za odpowiedź, a w momencie jeśli się nie uczy, czy może otrzymywać 17zł również jako pit 0?

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 sierpień 2020 - 06:34

Szanowni Państwo! 

Mam koleżankę która ma 22 lata, nie uczy się i podjęła pracę jako kelnerka w restauracji na Umowę Zlecenie. Na umowie ma napisane 17 zł brutto na godzinę. Szef wypłaca jej 15 zł, ponieważ musi płacić za nią składki. Czy ma prawo zarabiać 17 zł na godzinę na rękę z tytułu właśnie Pit - 0, bo jak wcześniej wspomniałem ma 22 lata. Jeśli tak to czy na umowie dalej powinna widnieć kwota 17 zł brutto na godzinę, czy więcej? Trzeba przecież opłacić składki wiec, nie powinno być 18 lub 19 zł brutto na godzinę? A jeśli jej nie należy to dlaczego? 

Będę wdzięczny za pomoc,

łącze pozdrowienia! 

Pit-0 zwalnia osobę do 26 rż z podatku dochodowego ale nie z ZUS

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych