Skocz do zawartości


Studia niestacjonarne i praca, a dodatek stażowy i wymiar urlopu.


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_greg

Guest_greg
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2020 - 12:26

W naszej firmie wypłacamy pracownikom niewielkie dodatki stażowe, kilka procent do zasadniczego, po przekroczeniu określonych progów stażu pracy. Przy czym pod uwagę bierze się także okresy zatrudnienia w innych przedsiębiorstwach, ale nie wlicza się w to, oczywiście, okres edukacji i studiów. Oczywiście ten okres wlicza się do wymiaru urlopu.

Co mam zrobić z pracownikiem, który pracował podczas studiów zaocznych, kiedy ten okres pracy doliczony do innych okresów akurat dawałby mu prawo do dodatku, w najniższym wymiarze, ale zawsze. Jednocześnie te okresy pracy, włącznie z okresem pracy na studiach to za mało aby pracownik otrzymał prawo do 26 dni urlopu, za to razem z okresem studiów już tak. Kodeks pracy mówi, że przy wyliczaniu przysługującego urlopu należy uznawać okresy korzystniejsze dla pracownika, ale co w takim razie z wyliczeniem wymiaru dodatku stażowego?

 

Czy fakt, że uwzględniliśmy okres studiów zaocznych przy wyliczaniu przysługującego urlopu powoduje, że nie możemy uwzględnić zatrudnienia w tym samym okresie do wyliczenia dodatku stażowego?

 

Czy może te okresy należy traktować rozłącznie i przy wyliczaniu stażu pracy do przysługującego urlopu oraz do dodatku stażowego brać te okresy, które są korzystniejsze dla pracownika, i to że w drugim przypadku uwzględniliśmy inne okresy nie ma znaczenia?

 

Oczywiście regulacje wewnętrzne nie przewidują rozwiązania tego typu sytuacji. Jak waszym zdaniem należy postąpić?#2 Guest_Ann

Guest_Ann
  • Goście

Napisano 08 sierpień 2020 - 21:57

Ja potraktowalabym rozłącznie, urlop jest z kodeksu pracy i tym należy się kierować udzielając go pracownikowi, natomiast dodatek stażowy to kwestia regulaminu wewnętrznego i tu bym naliczyła dodając okres pracy u innego pracodawcy.#3 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 20616 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 sierpień 2020 - 07:44

Moim zdaniem sumujesz okresy pracy, te podczas nauki również.
To jest jego staż pracy do dodatku stażowego.
A sprawa urlopu to oddzielna kwestia.

#4 Guest_greg

Guest_greg
  • Goście

Napisano 10 sierpień 2020 - 06:46

Dzięki. Tak chyba zrobię.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych